Sokak çocuklarına bilgisayar eğitimi

  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

Sokakta çalışan çocuklara bilgisayar öğretiliyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından okulların tatil olması sebebiyle sayıları hızla artan sokakta çalışan çocuklara yönelik çalışma başlatıldı. Çocuk Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, sokakta çalışan çocukları tespit ederek, suça ve suçluluğa giden yolları önleme misyonu kapsamında, sokakta çalışan çocukları topluma kazandırmak için Eğitim Gönülleri Vakfı Erzincan Şubesi ile ortaklaşa bilgisayar kullanma kursu açtı.

Erzincan Emniyet Müdür Yardımcısı Candemir Özdemir, Emniyet Müdürlüğü olarak eğitime çok önem verdiklerini söyleyerek, Emniyet Müdürlüğü'nün tespit ettiği verilere göre Erzincan'da 58 sokakta çalışan çocuk olduğunu, bu 58 çocuğun ailesi ile irtibata geçilerek bunların yaz dönemi içerisinde bilgisayar eğitimi programı vermeyi hedeflediklerini ve bu eğitime de Türkiye Eğitim gönülleri Vakfı Erzincan Şubesi tarafından destek verildiğini belirtti. Yapılan ortak çalışma neticesinde, 10 çocuğun bu programa katılarak katılım belgesi almayı hakkettiklerini belirten Özdemir, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü'nün bu konudaki çalışmaların da devam edeceğini sözlerine ekledi.

Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı Erzincan Temsilcisi Züleyha Kavuş ise, Emniyet Müdürlüğü'nden gelen talep doğrultusunda sokakta çalışan çocuklara yönelik, 60 saatlik bilgisayar öğrenme kursu açtıklarını ve burada başarılı olan çocuklara belgelerini verdiklerini belirtti.

Çocuk Şube Müdürü Sedat Ercoşkun da konuşmasında, Erzincan halkının rahatı ve huzuru için çalıştıklarını ve misyonlarının, 0- 18 yaş gurubuna kadar olan çocukları suça ve suçluluğa giden yoldan alıkoymak olduğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious