Sokak magandasına 48 yıl hapis cezası

  • Giriş : 29.09.2006 / 00:00:00

Adana'da okul çıkışı bir öğrenciyi öldürüp yoldan geçen 2'si öğrenci 3 kişiyi de yaralamaktan yargılanan sanık 48 yıl 4 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bıçaklı 4 kişiyi pompalı tüfekli yaylım ateşine tutan Emirler, Sakarya İlköğretim Okulu'ndan çıkıp evine giden öğrencilerden 8. sınıf öğrencisi Şeyhms Göksoy (15), Cüneyt Yusuf Akkaş (14) ve Duran Küçük (15) ile 19 yaşındaki Uğurcan Turan'ı çeşitli yerlerinde yaraladı.

Yaralylardan Şeyhmus Göksoy öldü. Cinayet sonrası tutuklanan Selçuk Emirler, hakkında Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Kasten adam öldürmek ve adam öldürmeye tam teşebbüs" suçundan dava açıldı. 27 Nisan 2005'te 36 yıl hapis cezasına mahkum edilen Emirler'e verilen ceza Yargıtayca bozuldu.

Tekrar yargylanan Sanık Selçuk Emirler, duruşmada öğrencileri kazayla vurduğunu ileri sürdü. Aksi takdirde hiç bir öğrenciye sağ bırakmayabileceğini anlatan

Emirler, olaydan 3 gün sonra askere gideceğini hatırlattı. Mahkeme heyeti Emirler'e öğrenci Şeyhmus Göksoy'u öldürmekten 26 yıl, Uğurcan Turan'ı öldürmeye teşebbüsten 17 yıl 4 ay, Duran Küçükçüyü yaralamaktan 4 yıl ve Cüneyt Yusu Akkaş'ı da yaralamaktan 12 ay olmak üzere toplam 48 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

Yeni yasada 36 yyldan fazla ceza verilmediği için Emirler'in cezası 36 yıla düşürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious