Sokak ortasında bebek bulundu

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Rize'de 3 yaşındaki bir çocuğun sokak ortasında yaralı bulunması olayı esrarını koruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Polis, yaptığı tüm inceleme ve soruşturmalara rağmen olayın oluş şekliyle ilgili bir delile ulaşamadı. Olayın aydınlatılabilmesi için geniş çaplı inceleme başlatan Rize Emniyet Müdürlüğü, vatandaşlara çağrıda bulunarak olayla ilgili bilgisi olanların polise başvurması ricasında bulundu.
Konuyla ilgili Rize Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "03 Ağustos 2006 günü saat 15.20 sıralarında Haber Merkezi'nce Tophane Mahallesi Söğütlü Sokak üzerinde küçük bir çocuğun yaralı ve hareketsiz bir şekilde yattığının bildirilmesi üzerine, olay yerine gönderilen ekiplerimizce yapılan araştırmada, yaralı çocuğun 2003 doğumlu Abdullah Dilemiz olduğu belirlenirken, Dilemiz'in 82. Yıl Devlet Hastanesi'ne götürüldüğü öğrenilmiştir. Olay yerinde yapılan incelemede; yerde kan birikintisinin olduğu, etrafında herhangi bir fren, tekerlek izinin bulunmadığı ve ileride herhangi bir otoya ait cam, boya parçalarının olmadığı görülmüştür. Olayın meydana geldiği sokak ve çevresinde yapılan araştırmada, olayı gören herhangi bir görgü tanığı tespit edilememiştir. Aynı sokakta ikamet eden çok sayıda şahıs ve çocukla görüşülmüş ise de yaralanmanın ne şekilde meydana geldiğine dair bilgi elde edilememiştir. Ayrıca ilimizde bulunan oto yıkama ve oto kuaför işi yapan yerler ile sanayi bölgesindeki tamirhaneler de kontrol edilmiş ancak bir neticeye ulaşılamamıştır." ifadelerine yer verildi.

Olayın aydınlatılmasında maddi delil ile ilgili bulgular ve görgü tanıklarının vereceği bilgilerin polisin çalışmasına ivme kazandıracağı belirtelen açıklmada; "Tophane Mahallesi'nde meydana gelen üzücü olayın bir an önce aydınlatılması fail yada faillerinin bulunması için olayla ilgili görgüsü ve bilgisi olan sorumluluk sahibi vatandaşlarımızın 155 Polis İmdat telefonuna veya polis@rize.pol.tr adlı e-mail adresine bilgi vermeleri rica olunur." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious