Sokak ortasında taciz

Sokak ortasında taciz.11345
  • Giriş : 29.03.2008 / 14:28:00

Bodrum'da oturan anne A.D., okula giden 13 yaşındaki oğluna, sokak ortasında tacizde bulunduğu iddia edilen 35 yaşındaki O.C.'nın üzerine çullanarak, çevredekilerin de yardımıyla yakalanmasını sağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçen 24 Mart Pazartesi günü meydana gelen olayda, İlköğretim Okulu 7/B sınıfı öğrencisi D.D. sabah okula giderken Neyzen Tevfik Caddesi’nde yanına yaklaşan bir kişinin iddiaya göre sözle ve elle cinsel tacizine uğradı. Adının sonradan O.C. olduğu anlaşılan saldırgan, “Sen hiç kadınlarla cinsel ilişkiye girdin mi? Kadınlarla değil erkeklerle birlikte olman lazım. Okula gitme gel seninle bilardo oynayalım, yemek yiyelim, eğlenelim” dedikten sonra erkek öğrenci D.D.’nin yanağına okşayıp dudağından öptü.

Neye uğradığını şaşıran D.D. adamın elinden kurtularak okula kaçtı. O günden sonra ortalıkta görünmeyen O.C. önceki gün sabah aynı yerde yeniden D.D.'nin karşısına çıktı. Hemen cep telefonuyla annesini arayıp O.C.'yi tarif eden D.D. yeniden okula kaçtı. Oğlunun telefonu üzerine olay yerine gelen A.D., bir süre aradığı O.C.'yi Cevat Şakir Caddesi’nde yürürken gördü. Koşarak oğlunu taciz ettiği iddia edilen O.C.'nin yanına gelen A.D., onun üzerine çullanırken, bağırarak çevredekilerden de yardım istedi. Bir süre A.D.'nin boğuştuğu O.C. çevredekilerin de yardımıyla etkisiz hale getirildi.

Olay yerine gelen polislere teslim edilen O.C. karakoldaki ifadesinde “Çocuklara yönelik sık sık cinsel içerikli sözler söylerim. Ama niyetim kötü değil. Kendimi tutamıyorum. Benim deli raporum var” dedi. Sanığın sorgulamasında 6 yıl önce zorla kadın pazarlama ve fuhuşa aracılık etme suçlarından hapis yattığı belirlendi. Üzerinde porno içerikli CD ve fotoğraflar bulunan O.C. sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandıktan sonra, akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne gönderildi.

O.C.'den şikayetçi olduğunu belirten A.D., “Bodrum gibi bir yerde, çocuklarımız sokakta cinsel tacize uğrayacaksa bunun mutlaka sorumlusu olması gerekir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious