Sokakta çalışıyorlardı, dünya kupasına katılıyorlar

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

Almanya'da organize edilecek 18. FIFA 2006 Dünya Kupası Futbol Şampiyonası çerçevesinde organize edilen özel bir turnuvaya davet edilen Adana Sokak Çocukları Derneği futbol takımı Almanya'ya uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Almanya'daki organizasyona Türkiye'den sadece kendilerinin katıldığını söyleyen Adana Sokak Çocukları Derneği Başkanı Prof. Dr. Fazilet Aksu, Hamburg Gençlik ve Spor Birliği ile Voll in Bewegung Derneği'nin, "Dezavantajlı Gençlerin Rehabilitasyonunda Sporun Araç Olarak Kullanılması" programı kapsamında, dernekler bünyesindeki çocukların Hamburg Gençlik Kampı'na davet edildiğini belirti. 3-18 Haziran tarihleri arasında düzenlecek etkinliklerde çocukların dünya görüşlerinin değişeceğini kaydederek, " Farklı ülkelerden gelen gençlerle birarada olacak, ekip ruhunu yakalayacaklar. Buraya çok daha olgun ve donanımlı olarak geleceklerine inanıyoruz" diye konuştu.

Antrenör Zeynel Alma da, 6 aydır yaptıkları hazırlıkların karşılığını Almanya'da iyi bir netice alarak göreceklerine inandığını ifade ederken "Orada ABD; İngiltere, Rusya ve Almanya takımlarıyla maçlar yapılacak. Bunun dışında sosyal ve kültürel etkinliklere katılacağız. Yüzme müsabakalarında yer alacağız. Bu sürede bu çocuklarla çok şeyler yapabileceğimizi gördük. İmkan verildiği zaman toplumun ön yargıyla baktığı gençlerin hangi noktaya gelebileceğini çok net şekilde gösterebilme şansını yakaladık. Bu konuda bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Sporcular da Adana'ya başarılar elde ederek döneceklerini söyledi. Aileler de, çocuklarının derneğe girdikten sonra olumlu yönde büyük değişime uğradıklarını ve Almanya'da da başarılı olacaklarına inandıklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious