Sokakta dileniyor, kumarda harcıyor

Sokakta dileniyor, kumarda harcıyor.10949
  • Giriş : 08.10.2008 / 23:31:00

Mersin'de dilenerek kazandığı para ile kumar oynayan bir dilenci zabıta ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan dilencinin üzerinde 25 YTL bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2 yıldır dilencilik yaptığı tespit edilen 2 çocuk babası Lütfi Doğan (45) zabıtalar tarafından yakalandı. Doğan, zabıtalara, topladığı parayla kahvede kumar oynadığını söyledi.

Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürü Ergün Kayhan, Doğan'ı uzun süredir takip ettiklerini ve ayağında dilenecek derecede büyük bir problem olmadığını tespit ettiklerini söyledi. Kayhan, "Belediye olarak kendisine bir yer göstereceğiz. Bu yerde dürüst her Türk vatandaşı gibi ekmeğini çalışarak kazanacak." dedi.

Vatandaşları dilencilere para vermeme noktasında da uyaran Kayhan, vatandaşların hak edene ve gerçekten mağdur olan vatandaşlara yardımda bulunmalarını istedi. Bu gibi vatandaşların haksız kazanç elde ettiklerini belirten Kayhan, "Bunun yanında kendilerinin, çocuklarının, ailesinin ve çevresinin de haksız kazanç yöntemine başvurmalarına sebep olmaktadırlar." diye konuştu. Lütfi Doğan'ın üzerinden çıkan paralar hayır kurumlarına bağışlanmak üzere Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından tutanakla teslim alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*