Sokakta içki içmek yasak

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Muğla'nın Fethiye ilçesinde sokak ortasında ve parklarda içki içen, etrafını rahatsız eden ve alkollü araç kullananlara karşı savaş açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uğur Demirci parkının açılışına katılan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, sokak ortasında içki içip halkı rahatsız edenlere uyarılarda bulundu. Başkan Saatcı, "Bundan sonra bu kişiler istedikleri her yerde istedikleri gibi içki içip, etrafı rahatsız etmelerine müsaade etmeyeceğiz." dedi.

İçki içmek isteyenlerin evlerinde veya restaurantlara gitmelerini isteyen Saatcı, "Artık umum yerlerde, halkın oturduğu, nefes aldığı parklarda, sahil bantlarında, yol kenarlarında içki içilemeyecek. İçenleri de teşhir edeceğiz. Masala ilk yaptığımız parkımızın hali şu anda içler acısı durumda. Bunlar buralara gelip içki içmiş, halkın parasıyla yapılan bu yerlere zarar vermişler. Her tarafını kırıp dökmüşler. Ama bundan sonra bu kişilerden hesap soracağım. Bundan sonra tavrımız daha sert olacaktır." diye konuştu.

Başkan Behçet Saatci, geçen hafta sonu Marmaris'ten gelirken Ortaca ilçesinde alkollü bir sürücünün makama araçlarına çarpması sonucu kaza geçirmişti. Belediye Başkanı ve şoförü kazadan yara almadan kurtulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious