Sokakta kaldılar!

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Muş'un Sunay Mahallesi'nde oturan 6 kişilik Gezik ailesi, tek katlı ahşap evleri bir ay önce yıkılınca sokakta kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Evleri yıkıldığı için sokakta naylondan bir gölgelik altında barınmaya çalışan aile perişan durumda. Gezik ailesinde baba Sait Gezik (6O) işsiz. 4 çocuğundan 3'ü zihinsel ve bedensel özürlü, eşinin de bir yıl önce bir bacağı kesilmiş. Eşyalarını kaldırım üzerine dizen Gezik ailesi, 1 aydan beri yaptıkları naylon gölgelikte barınıyor.

Baba Sait Gezik, durumlarını şöyle anlattı: "Eşim Mecbure Gezik'in (55) bir yıl önce ayakları ağırdı, doktora götürdük. Kangren dediler ve bir bacağını kestiler. Tekerlekli sandalye ile geziyor. Dört erkek çocuğum var: Bedri (25), Sabri (21), Kadri (20) ve Faruk (9). Faruk hariç diğer çocuklarım özürlü, bir iş yapamıyorlar. Bir oda bir salondan oluşan evim de kışın yağan kar, ilkbahardaki yağmurlarla yıkıldı. Şimdi 6 kişilik ailemle dışarıda kaldık. Barınacak yerimiz olmadığından sokakta yatıp kalkıyoruz. Kızılay bize ev yapacak dediler, şimdiye kadar bir şey görmedik."

Mahalle sakinleri, "Gezik ailesi gerçekten çok fakir durumda. Mahalleliler yemek verip karınlarını doyuruyor. Mahalle halkı bir ev yapacak güçte değil. Gezik ailesine sahip çıkılsın" şeklinde konuştu.

Kilim, divan ve yatakları kaldırım üzerine dizen Gezik ailesi, geceleri de sokaktaki barınaklarında elektriksiz geçiriyor. Çaresiz aile, "Önümüz kış; sokakta nasıl yaşarız" diye yakınarak, yetkililerin yardım eli uzatmasını bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious