Sol eli vucudunun yarısı ağırlığında!

Sol eli vucudunun yarısı ağırlığında!.11287
  • Giriş : 17.12.2008 / 10:04:00

Çin'in Jiangsu Eyaleti'nde yaşayan Liu Hua'nın doğumu esnasında deforme olan ve tıpta "Makrodaktili" olarak adlandırılan hastalık yüzünden sol elini kullanamıyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çin'in Jiangsu Eyaleti'nde yaşayan Liu Hua'nın (24) doğumu esnasında deforme olan ve tıpta "Makrodaktili" olarak adlandırılan sol elinin işaret parmağı ile başparmağı ve orta parmağı, vücut ağırlığının neredeyse yarısına ulaştı. Bunun üzerine Şanghay kentindeki 9. Halk Hastanesi cerrahları hastayı derhal ameliyata aldı.

Xinmin Evening News Gazetesi'nin haberine göre 7 saatlik operasyon sonrası sol elinden 44 kilogram ağırlığında doku ve kemik alınan ve altı ay sonra ikinci bir ameliyat daha öngörülen Liu, oldukça sevinçliydi. Liu, kendisini nasıl hissettiğini soran gazeteciye "Kendimi bildim bileli sol elimi kullanamadım. Dışarı çıkarken elimi hep bir kumaş parçasıyla sanki çanta taşıyormuşum gibi örterdim. Parmaklarım kolumdan daha kalındı. Doktorlar gelecekte herkes gibi benim de elimi kullanabileceğimi söylüyor. İnanın şu anda dünyada benden mutlu insan yoktur" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*