Sol kapışır AK Parti oyları götürür

Sol kapışır AK Parti oyları götürür.8992
  • Giriş : 07.01.2009 / 23:06:00

Yerel seçimlerin en önemli hedef illeri arasında yer alan Eskişehir’de CHP Yılmaz Büyükerşen’e karşı kimi aday gösterecek?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gazeteci Yavuz Donat NTV'ye 'Deniz Baykal'ın kendisine Eskişehir adayının hazır olduğunu söylediğini' açıkladı.

CHP'nin DSP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e karşı kendi adayını çıkarma düşüncesinde olduğunu belirten Yavuz Donat “Deniz Bey adayını kafasında netleştirmiş. Bu sabah yaptığım konuşmada onu gördüm” dedi.

NTV'de yayınlanan Yazı İşleri programına konuk olan Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat yerel seçimlerde partilerin adaylarını değerlendirdi.

29 Mart Yerel Seçimleri'nde partilerin en önemli hedeflerinden biri olan Eskişehir'de mevcut başkan Yılmaz Büyükerşen'in güçlü ve karizmatik bir isim olduğunu ifade eden Yavuz Donat “Maliye Bakanı Kemal Unakıtan 2007 seçimlerinde Eskişehir'den milletvekili adayı olduğu zaman kendisine 'ithal aday' dendi.

Bugün Unakıtan belediye başkan adayı olsun silme alır, karşısında kimse duramaz. Yılmaz Büyükerşen kiminle devrilir. Yılmaz Büyükerşen iki dönem seçim kazandı, güçlü ve karizmatik bir isim. Ancak bu seçimde sadece DSP'nin oyu yetmez. DSP ile Büyükerşen'in karizmatik kişiliğinin biraraya gelmesi de yetmez. Geçmişte CHP'nin oylarını da aldı.

ARADAN SIYRILABİLİR

Şimdi bu defa CHP kendi adayını çıkaracak. Deniz Bey önümüzdeki günlerde açıklayacak. Adayını kafasında netleştirmiş, bu sabah yaptığım görüşmede onu gördüm. CHP ile DSP adayı karşı karşıya geldiğinde, AK Parti güçlü bir aday gösterirse seçimi alabilir. Şimdi AK Parti bunu araştırıyor. 'Bunu kiminle becerebiliriz, kimi aday gösterebiliriz' diye çalışıyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*