Solaryum akıl almaz bir şey

Solaryum akıl almaz bir şey.10892
  • Giriş : 08.07.2008 / 23:29:00

Uzman Cansel Yeni, kadınların vazgeçemediği solaryumun bir çılgınlık olduğunu ve yaz aylarında güneşin yakıcı etkisinin cilt kanserine yol açtığını belirterek, ciddi uyarılarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Medikal Estetik Uzmanı Cansel Yeni, CNNTÜRK'te Kürşat Başar'ın sorularını yanıtladı. Yaz aylarında güneşin insan cildi üzerinde yarattığı etkilerden bahseden Cansel Yeni, buğday tenli olan Türk halkının güneşin önünde saatlerce yatarak kararmaya çalışmasına anlam veremediğini belirtti.

Yeni, "Avrupalı ya da Amerikalı birinin, bizlerden çok daha beyaz ırk onlar, çok daha soluk gözüküyorlar; güneşlenmek ve hafif bir renk değiştirmek gibi ihtiyaçları olabilir. Bunu mantığım alıyor. Bizler gibi, deliler gibi güneş altında da yatmıyorlar. Bir mantıklı yatış şekilleri var. Fakat biz zaten 8 ay boyunca güneşi gören bir ülkeyiz. Hiç birimiz kar beyaz değiliz, buğday tenliyiz. Hakikaten aklım almıyor. Bilim adamları bağıryorlar, 'Ozon tabakası delindi, kanser yapıyor' diye. Bana göre de kanserin en tehlikeli tiplerinden bir tanesi cilt kanseridir. Hakikaten tedavisi çok zor olan ve iç organlara yayılan, insanlara çok ciddi acılar çektiren kanser türüdür" şeklinde konuşarak, güneşin altında kontrolsüz davrananları uyardı.

SOLARYUM ÇILGINLIK

Kadınların bir türlü vazgeçemediği solaryum çılgınlığına da değinen Cansel Yeni, "Solaryumda bu şekilde kalmak, akıl almaz bir şey" dedi.

Cansel Yeni, solaryum çılgınlığının Amerika'da başladığını ancak daha sonra üretim yapan fabrikalara yasak geldiğini ve fabrikaların komşu ülkelere taşındığını anlattı.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*