Solda birliğe Rahşan Ecevit engeli

  • Giriş : 03.05.2007 / 00:00:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, DSP'ye yaptığı birleşme çağrısı Rahşan Hanım'a takıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Partinin Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit, “Baykal kendi söyleyip kendi dinliyor. DSP'nin kapatılması diye birşey asla sözkonusu olamaz” diyerek kapıları kapattı.
DSP yöneticileri dün Genel Başkan Zeki Sezer'in başkanlığında durum değerlendirmesinde bulundu. Sezer'in yakın çevresine bu yaklaşıma sıcak bakmadığını belirttiği ve “Baykal öteden beri aynısını söylüyor, 'partiler kapansın bize gelsin' diyor. Tek taraflı, 'benim yolum budur, bunu söylüyorum gelen gelir' demek kabul edilebilir bir durum değil” diye konuştuğu belirtildi. DSP'nin tavrını bugün bir açıklamayla kamuoyuna duyurması bekleniyor.

DSP'nin kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit ise DSP ile CHP birleşmesine karşı çıktı. Bu konuyla ilgili olarak DSP'nin üzerine düşeni yaptığını söyleyen Ecevit, “Ben alay konusu olmak pahasına eşim rahatsızlandığında siyasi partileri ziyaret ettim. 'Kocası hasta, kendisi geziyor' diyerek herkes bu girişimimi yadırgadı, ayıpladı. Ama şimdi Baykal, Genç Parti ile görüşüyor. Baykal o noktaya geldi. Sağ partilerle hülle olabiliyor da, sol partileri niye yıkmaya çalışıyor, bu anlışılabilir birşey değil” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious