Şöleni F1 takımı kazandı

Şöleni F1 takımı kazandı.18276
  • Giriş : 07.05.2008 / 23:26:00

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) öncülüğünde, Nazionale Piloti işbirliğiyle düzenlenen ''Formula Futbol Şöleni'', Ali Sami Yen Stadı'nda yapılırken, sahadan gülerek ayrılan taraf F1 takımı oldu..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Formula 1'de 2 kez dünya şampiyonu olan İspanyol pilot Fernando Alonso, Force India takımının İtalyan pilotu Giancarlo Fisichella, Toyota pilotu İtalyan Jarno Trulli ve Toro Rosso takımının Alman pilotu Sebastian Vettel'in de aralarında bulunduğu F1 ve GP2 pilotları, Cüneyt Tanman, Tanju Çolak, Mehmet Özdilek gibi eski futbolcular ve Yılmaz Erdoğan ile Mahsun Kırmızıgül gibi sanatçıların da yer aldığı All Stars takımıyla karşılaştı.

-F1 TAKIMI 8-3 KAZANDI-

F1 takımı ile All Stars takımları arasındaki karşılaşmayı Formula pilotları 8-3 kazandı.

F1 takımının gollerini Alonso, Luizzi (3), Fisichella (3) ve Vettel atarken, All Stars takımının golleri Tanju Çolak'ın oğlu Anıl, Mahsun Kırmızıgül ve Mehmet Özdilek'ten'den geldi.

F1 takımı 10. dakikada Alonso ile 1-0 öne geçerken, 23, 34 ve 50. dakikalarda Luizzi, 37, 61 ve 74. dakikalarda Fisichella, 79. dakikada da Vettel, takımları adına fileleri havalandırdı. All Stars takımının gollerini ise 31. dakikada Anıl, 67. dakikada Mahsun Kırmızıgül, 82. dakikada Mehmet Özdilek kaydetti.

F1 pilotları, zaman zaman yaptıkları hareketlerle alkış alırken, özellikle İspanyol Alonso ve İtalyan Fisichella, attıkları goller ve gösterdikleri performansla göz doldurdu.

Bu arada, maçın 53. dakikasında Kerem Alışık, penaltı atışından yararlanamadı.

F1 takımı, geçen yıl oynanan maçı da 8-5 kazanmıştı.

-MAÇIN GELİRİ UNESCO, AÇEV VE UMUT ÇOCUKLARI DERNEĞİ'NE-

Formula 1 ve All Stars takımlarını karşı karşıya getiren gösteri maçından elde edilen gelir, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO), Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Umut Çocukları Derneği'ne aktarılacak.

-SPORSEVERLER İLGİ GÖSTERMEDİ-

Formula Futbol Şöleni'ne sporseverler ilgi göstermedi. Ali Sami Yen Stadı tribünlerinde büyük boşluklar gözlenirken, karşılaşmayı yaklaşık 2 bin kişi izledi.

Seyirciler, maç öncesi ve devre arasında F1 takımı oyuncularını tribünlere çağırarak sevgi gösterilerinde bulundu.

Karşılaşma sonrası takımlara, günün anısına birer kupa verildi.

-KADROLAR-

Formula Futbol Şöleni'nde yer alan takımların kadroları şöyle:

2008 All Stars Takımı:

Cüneyt Tanman, Erhan Önal, Tanju Çolak, Mehmet Özdilek, Zafer Öğer, Bedri Baykam, Yavuz Seçkin, Behzat Uygur, Kerem Alışık, Mahzun Kırmızıgül, Yılmaz Erdoğan, Semih Yuvakuran, Levent Tüzemen, Göktuğ Sevinçli, Anıl Çolak.

Nazionale Piloti Futbol Takımı:

Matteo Munari, Ivan Capelli, Jarno Trulli, Riccardo Patrese, Giancarlo Fisichella, Giorgio Pantano, Fernando Alonso, Vitantonio Liuzzi, Luca Filippi, Sebastian Vettel, Jason Tahinci, Alan Guimaraes, Hakan Dinç, Daniele Massaro

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious