Somali, Erdoğan'ı kutladı

Somali, Erdoğan'ı kutladı.9896
  • Giriş : 21.04.2017 / 08:11:00

Somali, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Somali, 16 Nisan'da gerçekleştirilen Anayasa Değişikliği referandumundan alınan sonuç sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladı. Konuya ilişkin Somali Cumhurbaşkanı Fermacu, Erdoğan'ı aradı.

Somali Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Fermacu'nun,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak, referandumda elde edilen başarıdan  dolayı tebrik ettiği belirtildi.

Açıklamada, "Şeffaf" olarak nitelendirdiği halk oylaması sonuçlarının  Türk halkının beklentilerini yansıttığına işaret eden Fermacu'nun, Türkiye'deki  yeni sistemin, iki ülke arasındaki kardeşlik ilişkilerini güçlendirmesi ve  Türkiye hükümeti ile halkına daha fazla kalkınma sağlaması temennisinde bulunduğu  aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Somalili mevkidaşı Fermacu'ya  teşekkürlerini ilettiği, Türkiye'nin tüm alanlarda Somali halkına desteğini  sürdüreceğini ve ülkedeki kuraklık nedeniyle ortaya çıkan insani krizin önüne  geçilmesi için sıkıntı yaşayan Somali halkına daha fazla destek verilmesi için  çalışılacağını ifade ettiği kaydedildi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*