Somali'de havan topu saldırısı: 8 ölü

Somali'de havan topu saldırısı: 8 ölü.5723
  • Giriş : 25.04.2009 / 15:04:00

Somali'nin başkenti Mogadişu'da, parlamento binasını hedef alan havan topu saldırısında ölenlerin sayısının en az 8 olduğu, ayrıca 15 kişinin yaralandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Polis komutanı Yusuf Hüseyin Dhumal basına yaptığı açıklamada, saldırının parlamento oturumunun bittiği sırada düzenlendiğini ve milletvekilleri arasında ölen ya da yaralanan bulunmadığını söyledi. Dhumal, mermilerin, parlamento binası çatışmalarda yıkıldığı için milletvekillerinin meclis binası olarak kullandığı polis merkezini ıskalayarak, yakındaki köylere isabet etmesi sonucu 1'i polis, 8 kişinin öldüğünü, 4'ü polis, 15 kişinin yaralandığını belirtti.

Polis Şefi Abdi Hasan Awale daha önce basına yaptığı açıklamada, parlamento binasına karşı düzenlenen havan topu saldırısında hedefi ıskalayan mermilerin bölgedeki özel mülkiyete ait binalara isabet ettiğini söylemişti. Awale, saldırının diplomatların parlamento binasında toplantı yaptıkları sırada düzenlendiğine dikkati çektmişti.

Görgü tanıkları da daha önce yaptıkları açıklamalarda, saldırıda aralarında 3 çocuğun bulunduğu 5 kişinin öldüğünü bildirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*