Somut bir isim yok

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Erdoğan, 'Henüz somut bir isim söz konusu değil' dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bugüne kadar seçilmiş olan 10 Cumhurbaşkanı nasıl seçilmişse 11. Cumhurbaşkanının da aynı şekilde seçileceği inancı içerisinde bizler çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Henüz somut ortaya çıkmış bir isim söz konusu değil. Gerek şahsım gerek başka arkadaşlarım olarak böyle belirlenmiş bir isim söz konusu değil. Her ne kadar şu ana kadar birçok gazetelerde bazı köşe yazarları vesaire, ismim üzerinde spekülasyonlar yapıyorlarsa da böyle bir şey söz konusu değil" dedi.
Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecini değerlendirmek amacıyla ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu ile Anavatan Partisi Genel Merkezi’nde görüştü.
Erdoğan, yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından Mumcu ile birlikte açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.
Erdoğan, ANAVATAN Lideri Mumcu’dan önce DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ile görüştüğünü anımsatarak, Cumhurbaşkanlığı süreci ile ilgili olarak düşünce alışverişinde bulunduklarını söyledi.
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik olarak yaptıkları bu görüşmeden istifade etmiş olarak ayrıldığını belirterek, şunları söyledi:
"Bu sürecin demokratik parlamenter sistemin Anayasamızda belirlemiş olduğu ilkelerine göre ve bugüne kadar seçilmiş olan 10 Cumhurbaşkanı nasıl seçilmişse 11. Cumhurbaşkanının da aynı şekilde seçileceği inancı içerisinde bizler
çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Henüz somut ortaya çıkmış bir isim söz konusu değil. Gerek şahsım, gerek başka arkadaşlarım olarak böyle belirlenmiş bir isim söz konusu değil. Her ne kadar şu ana kadar birçok gazetelerde bazı köşe yazarları vesaire, ismim üzerinde spekülasyonlar yapıyorlarsa da böyle bir şey söz konusu değil. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde somutlaşacaktır.
Somutlaştıktan sonra inanıyorum ki siyasi partiler ve parlamentomuz içerisinde yer alan milletvekili arkadaşlarımız da kanaatlerini seçim süreci başladığında ortaya koyacaklardır. Temennim odur ki, Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemiz için, milletimiz için hayırlara vesile olsun. Sayın Genel Başkana gösterdikleri bu nezaketten dolayı çok teşekkür ediyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious