Son cümlesi Kelime- i Şehadet oldu!

Son cümlesi  Kelime- i Şehadet oldu!.52820
  • Giriş : 27.08.2007 / 12:41:00
  • Güncelleme : 27.08.2007 / 15:33:51

Batman'ın Sason İlçesi'nin Acar Köyü'nde yaşayan Ermeni asıllı 101 yaşındaki İsa Demirci, son nefesinde köy imamını çağırdı ve Müslüman olarak öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batman'ın Sason İlçesi Acar Köyü'nde tek başına kalan Ermeni asıllı 101 yaşındaki İsa Demirci, beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Hıristiyan olan Demirci, son nefesinde evine çağırdığı köyün imamına Müslüman olmak istediğini söyledi.

Kelime- i Şehadet getirerek Müslüman olduktan 1 saat sonra ölen Demirci, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. 6 aydır yakalandığı beyin felci rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören daha sonra tedavisine evinde devam edilen Ermeni asıllı Türk vatandaşı İsa Demirci, dün yakınlarına köyün imamı Cemil Çelikbilek'i görmek istediğini söyledi. Çağrı üzerine evine gelen imam Çelikbilek'e Müslüman olmak istediğini söyleyen İsa Demirci Kelime- i Şehadet getirdikten 1 saat sonra yaşamını yitirdi. Demirci, rahatsızlığı nedeniyle İstanbul ile Erivan'dan da gelen yakınları ile çevre köylerden gelenlerin de katılımıyla dün akşam namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra kardeşi Cemil Demirci'nin yanına gözyaşlarıyla toprağa verildi. Demirci için Kuran okuyan köy imamı Cemil Çelikbilek, “Rahmetli ölmeden bir saat önce beni yanına çağırdı.

‘Şimdiye kadar Hıristiyandım, ancak şimdi Müslüman olmak istiyorum. Eğer ölürsem beni Müslüman gibi gömün’ dedi. Kelime- i Şehadet getirdi. Allah huzurunda Müslüman oldu'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious