Son imzası 25 milyon YTL'lik bilete

Son imzası 25 milyon YTL'lik bilete.10370
  • Giriş : 18.11.2007 / 15:57:00

İhya Balak, son imzasını yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyeyi kazandıracak 25 milyon YTL'lik bilete attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İhya Balak'ın "Yönetim Kurulu Başkanı" olarak son imzasını taşıyan yılbaşı özel çekilişinin biletleri 9 Aralık'ta satışa sunulacak. Bu yıl ikramiyede 2005 ve 2006 yıllarının yılbaşı özel çekilişlerine göre 5 milyon YTL artış yapıldı. Balak'ın imzasını taşıyan büyük özel çekilişte tam biletler 24 YTL, yarım biletler 12 YTL, çeyrek biletler de 6 milyon YTL'den satılacak. Büyük ikramiyeyi bu yıl çeyrek milyona yükselten Milli Piyango, bu rakamla döviz bazında da tarihinin en yüksek ikramiyesini vermiş olacak.

Yılbaşı özel çekilişinde, 25 milyon YTL dışındaki diğer büyük ikramiyeler de 1 adet 5 milyon YTL ve 1 adet 1 milyon YTL olarak tespit edildi. Böylece büyük ikramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkma durumuna göre en az 3, en fazla da 9 kişi 2008'e milyoner olarak girebilecek.

Milli Piyango biletlerinde 5 imza bulunuyor. Yönetim Kurulu Başkanı ve 4 üyenin imzasıyla biletler satışa sunuluyor. Yılbaşından sonra piyasaya çıkacak yeni milli piyango biletlerine imzayı ise Balak'tan sonra Yönetim Kurulu Başkanlığı'na koltuğuna oturacak yeni isim atacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious