Son karar Schildenfeld

Son karar Schildenfeld.11531
  • Giriş : 02.02.2008 / 08:53:00

Siyah beyazlılar, Dinamo Zagreb’in 22 yaşındaki genç savunma oyuncusu ile 1 yılı opsiyonlu 4.5 yıllık sözleşme imzaladı. Uzun pazarlıklar sonunda bonservisine 2 milyon Euro ödenen Gordon Schildenfeld’in yıllık 1.3 milyon Euro alacağı belirtild

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BEŞİKTAŞ Kulübü, Hırvat futbolcu Dino Drpic’ten vazgeçti ve Dinamo Zagreb’teki takım arkadaşı Gordon Schildenfeld’i transfer etti. Siyah beyazlılar Schildenfeld ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere, 4.5 yıllık sözleşme imzalandı.

Drpic ile her konuda anlaşmaya varan ve İstanbul’a getirerek imza atmaya hazırlanırken, Hırvat futbolcunun bir maçta eşofmanlarını indirerek taraftarları protesto ettiği ve eşinin eski bir Playboy kızı olup, özel yaşamına da dikkat etmediği ortaya çıkınca bu futbolcunun transferinden vazgeçti. Ancak Drpic için yakın takibe alınan Dinamo Zagreb’te bu kez Biscan ile Schildenfeld isimleri üzerinde duruldu.

5 milyon Euro’dan başladı

Başkan Yıldırım Demirören ve menajer Sinan Engin, D.Zagreb yetkililerine uzun süredir izlenen 22 yaşındaki Schildenfeld’e talip olduklarını belirtti. Hırvat kulübü bu oyuncunun geleceği olduğunu ve bırakmak istemediklerini ifade ederek, 5 milyon Euro bonservis ücreti istedi. Demirören ise transferde belirli bütçeye sahip olduklarını vurgulayarak, bu oyuncu için uzun vadeli 2 milyon Euro bonservis ücreti verebileceklerini açıkladı. Hırvat kulübü, Demirören’in teklifini kabul etti. Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Başkan Demirören’e "Göreve geldiğim günden bu yana istediğim her oyuncu alındı. Artık bundan sonra şampiyonluk yaşatmak istiyoruz. Diatta ve Higuain istediği gibi çıkmadı. Her teknik adam yanılabilir. Drpic’i de çok istedik. Fakat geçmişinde sorunlar yaşamış. Schildenfeld daha önce izlediğimiz oyuncular arasındaydı. Menajerimiz Sinan Engin bu oyuncunun transferinde çok ısrarcı oldu. Biz de izleyince alınmasında yarar olduğunu söyledik" dedi.

Yılda 1.3 milyon Euro

Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner, önceki gün anlaştıkları Drpic’in medyaya da yansıyan görüntüleri sonrası, bu oyuncunun transferinden vazgeçtiklerini belirterek, "Bu duyarlılığı herkesten bekliyoruz. Beşiktaş’a böyle bir transferin uygun düşmeyeceğini düşündük. Gordon Schildenfeld çabuk bir oyuncu. İnşallah Beşiktaş’a faydalı olur" diye konuştu.

Siyah beyazlı takımın yeni transferi Gordon Schildenfeld’e bonservis ücreti olarak 2 milyon Euro, kendisine de yıllık 1 milyon 300 bin Euro ödeneceği ileri sürüldü.

Bana "Şifo" deyin

Alman kökenli olan Schildenfeld, dün akşam İstanbul’a geldi. Hırvat savunma oyuncusu, akşam saatlerinde yeni takımına katılmak üzere Antalya’dan İstanbul’a indi. Atatürk Havalimanı’nda, ismi yazılı 24 numaralı Beşiktaş formasıyla görüntü veren genç oyuncu, Beşiktaş’ta başarılı olmak istediğini belirterek, "Bana Şifo diyorlar. Burada da aynı şekilde hitap edebilirler" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious