Son molada neler konuşuldu?

  • Giriş : 16.04.2007 / 00:00:00

Nevin Kundakçıoğlu kurtuluşunu anlattı: Yanımda oturan kadın pencere kenarına geçmek istedi. Yerimi onunla değiştim. Uyandığımda o ölmüştü

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'den gezi için Kapadokya'ya giden aracın Aksaray'da kaza yapması sonucu yaralanan Nevin Kundakçıoğlu (23), yanında oturan kişiyle yer değiştirmesi nedeniyle ölmekten kurtulduğunu söyledi.

Nevin Kundakçıoğlu (23), AA muhabirine yaptığı açıklamada, pencere kenarında oturduğunu, Konya'da verdikleri mola sonrasında Azize Sevinç'in pencere kenarına geçerek uyumak istediğini söylemesi üzerine yer değiştirdiklerini ifade ederek, "Mola sonrası ben de uyudum. Kaza sırasında uyandım. Etrafımda cesetler vardı.

Yanımda oturan Azize Sevinç ölmüştü" dedi.

Kundakçıoğlu, yolda daha önce de kaza tehlikesi atlattıklarını iddia ederek, şunları söyledi:

"Ben uyuyordum, uyandığımda kaza tehlikesi atlattığımız konuşuluyordu. Son moladaysa kadınlar, şoförün uyarılması gerektiğini, çok hızlı gittiğimizi konuşuyorlardı. Kazada benim bulunduğum yerin yakınında oturanlar ve yan sıradan kurtulan olmamış. Kurtarmaya gelenler benim şanslı olduğumu söylediler. Yaklaşık 15 dakika boyunca kurtarılmayı bekledim." Kundakçıoğlu, kazada bacağının kırıldığını ifade ederek, gözünü her kapattığında kaza anında sıkıştığı yerden çıkmaya çalışırken gösterdiği çabayı hatırladığını ve yanında ölenlerin yüzlerini görür gibi olduğunu söyledi.

Evlerinin üst katında oturan Açan ailesinin ısrarıyla geziye katıldığını belirterek, kazada İmaddettin, Songül ve Beren Açan'ın öldüğünü, Berfin Açan'ın ise yaralandığını hatırlatan Kundakçıoğlu, "Onlar sadece komşum değil ailem gibiydi. Hastaneye götürülürken sürekli onları sordum" dedi.

Berfin Açan'ın ailenin büyük çocuğu olduğunu ve ailesinin kendisine çok düşkün olduğunu vurgulayan Kundakçıoğlu, "Beren doğduğunda Berfin çok kıskanmıştı. Sonradan kardeşini çok sevdi. Biz annesine geziye Beren'i getirmemesini, böyle daha rahat edeceğini söyledik. Ancak hem Berfin hem de annesi geziye Beren'in de gelmesini ısrarla istedi" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious