Son Padişah'ın 'ah keşke' dediği an

Son Padişah'ın 'ah keşke' dediği an.13155
  • Giriş : 21.11.2008 / 08:52:00

Osmanlı Padişahı 7. Osman'ın hikâyesinin anlatıldığı Son Padişah filmi seyirciyi güldürürken düşündürdü. Öyle bir sahne vardı ki seyirciler ayakta alkışladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mustafa ile Atatürk gerçeği ile yüzleşen Türkiye, bu kez başka bir filmle Osmanlı Hanedanının son dönem siyasi basiretsizliği ile yüzleşmeye çağırılıyor...

Kemalistlerin Atatürk gerçekleri ile yüzleşmesi ve gerçekleri hazmetmekte zorlanması siyasi rakiplerini pek keyiflendirmişti. Şimdi keyiflenme sırası Kemalistlerin. Çünkü bu filmi Osmanlı Devleti yaşasaydı diyenleri tarihi gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyor...

Oyuncu kadrosu 47 kişiden oluşan ve 1075 figüranın yer aldığı, Osmanlı Cumhuriyeti filminin galası yapıldı. Gani Müjde'nin yazıp yönettiği Ata Demirer, Vildan Atasever, Ruhsar Öcal, Sümer Tilmaç gibi usta oyuncuların rol aldığı komedi filminin galası büyük ilgi gördü.

“ATATÜRK OLMASAYDI”

Avrupa Birliği'nin ve ülkeyi sözde koruma altında tutan Amerikan mandasının bunaltıcı talepleri arasında iktidarsız bir iktidar sürdüren Padişah 7'nci Osman'ın hikâyesinin anlatıldığı film genel hatları ile 'Acaba Mustafa Kemal olmasaydı"ya yer verdi.

Verdiği mücadelede başarısız olan ve saltanattan alınıp gizli bir sürgüne gitmek zorunda kalan bir padişah durumuna düşen 7'nci Osman'ın Atatürk'e atıf yapan 'Keşke zamanında geldikleri gibi giderler diyen biri çıksaydı' sözü salondaki oyuncuları ve konukları ağlattı. Seyirciler filmi ayakta alkışladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*