Seçim anketi 2014 - Bu Twitter'a nasıl girebilirim? - Akp seçim anketleri sonuçları - Chp seçim anketi - Akp seçim şarkısı müziği

Seçim anketi 2014 - Bu Twitter'a nasıl girebilirim? - Akp seçim anketleri sonuçları - Chp seçim anketi - Akp seçim şarkısı müziği.14566
22.03.2014 / 07:38:03

Son seçim anketleri ortaya çıkmaya başladı. Son seçim anketlerinde kim oy kazandı, kim oy kaybetti?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Seçimlere günler kala seçim anketleri hava uçuşuyor. Vatandaşlar seçim anketlerini merakla bekliyor. Sonar ve Konsensüs'ün son seçim anketleri yayınlandı. Son seçim anketlerinde İstanbul ve Ankara'da sürpriz sonuçlar var.

Yerel seçimler ile ilgili özel hazırlanan haberler için sayfamızı 

Seçimlere günler kala seçim anketleri hava uçuşuyor. Vatandaşlar seçim anketlerini  merakla bekliyor.Sonar ve Konsensüs'ün son seçim anketleriyayınlandı. Son seçim anketlerinde İstanbul ve Ankara'da sürpriz sonuçlar var. İşte en son seçim anketleri ve partilerin oy durumları....

SONAR'dan yerel seçim anketi

SONAR, yerel seçimleri öncesi yaptığı Ankara ve İzmir anket sonuçlarını açıkladı. İstanbul'da nefes nefese yarış gözükürken Ankara'da Gökçek'in arayı açtığı dikkat çekti.

SONAR'ın sahibi Hakan Bayrakçı, İstanbul, İzmir ve Ankara anket sonuçlarını açıkladı. Bayrakçı'nın twitter'da duyurduğu rakamlara göre Ankara'da AK Partili Melih Gökçek ile CHP adayı Mansur Yavaş arasındaki fark 6 puandan fazla.

İzmir'de CHP yaklaşık 20 puan farkla önde. İstanbul'da ise AK Parti adayı Kadir Topbaş, yaklaşık 5 puan farkla yarışı CHP'li rakibi Mustafa Sarıgül'ün önünde götürüyor.

İSTANBUL

AKP.......... 45.3
CHP.......... 40.6
MHP.......... 5.6
HDP.......... 4.7
DİĞER....... 3.8

ANKARA

AKP.......... 46.2
CHP.......... 39.9
MHP.......... 10.2
DİĞER........3.7

İZMİR

CHP.......... 51.3
AKP.......... 31.6
MHP.......... 8.1
DİĞER....... 8.9

2009 YEREL SEÇİM SONUÇLARI NASILDI? (2009 SEÇİM SONUÇLARI)

ANKARA

1. AK PARTİ 38,5
2. CHP 31,5
3. MHP 26,9

İSTANBUL

1. AK PARTİ 44.0
2. CHP 37,0
3. MHP 5,1

İZMİR

1. CHP 55,2
2. AK PARTİ 30,7
3. MHP 7,2

FATİH ALTAYLI'NIN AÇIKLADIĞI ANKET OLAY OLACAK!

Habertürk'ün beklenen Konsensus anketi çıktı. Gazeteye özel yapılan 2014 Yerel Seçimleri Konsensus anketinde Ankara'da şaşırtan bir sonuç var.

Fatih Altaylı'nın açıkladığı anket olay olacak!

Habertürk beklenen Konsensus anketini açıkladı. Fatih Altaylı'nın köşesinden duyurduğu ankete göre AK Parti, Ankara'da seçimi kaybedebilir. Konsensus araştırmasına göre İstanbul'da da fark 4 puana kadar indi.

Habertürk'ün düzenli olarak yaptırdığı Konsensus anketleri kısa süre önce sosyal medyaya düşen ses kayıtlarıyla gündeme gelmişti. O kayıtlardan birinde 2013 yılındaki ankette manüplasyon yapıldığı iddiaları ortaya atılmıştı. İddiaya göre MHP oylarından BDP oylarına kaydırma yapılması istenmişti.

Fatih Altaylı köşesinden anket verilerini sunmadan önce o iddialara hatırlatarak, bu talebi yerine getirmediğini ve gerçek anketi yayınladığını söyledi.
 
AK PARTİ'YE BİR ANKET ŞOKU DAHA... ANDY-AR'IN ANKETİNDEN ÇARPICI SONUÇLAR

ANKET VERİLERİ SARSICI


Altaylı'nın köşesinden aktardığı 2014 yerel seçimleri son anketi ise sarsıcı veriler ortaya koyuyor.
Konsensus'ün 2 bin 4 kişiyle yaptığı görüşmede 25'i kadar 979 erkek yer aldı.

İşte 3 büyük ildeki durum;

Konsensüs 2014 yerel seçimler anketi.png
Anket verilerine göre İstanbul'da AK Parti ile CHP arasında kıran kırana bir yarış var. Topbaş ile Sarıgül arasındaki fark 4 puana kadar düşmüş durumda.

ANKARA'DA İLK KEZ BÖYLE BİR SONUÇ

Konsensus anketinin asıl önemli ve dikkat çekici kısmı Ankara tahminleri. İlk kez AK Parti oyları bu kadar düşük gösteriliyor. Mansur Yavaş'ın yüzde 44.4 oy alacağı iddia edilirken, Melih Gökçek'in yüzde 42.6'ya indiği belirtiliyor. Konsensus'un bu tahmini gerçekleşirse Melih Gökçek 20 yıldan sonra Ankara'yla vedalaşmış olacak.

TÜRKİYE GENELİ PARTİLERİN OY ORANLARI

Türkiye genelinde partilerin oy oranları ise şöyle;

AK PARTİ ........................YÜZDE 43
CHP................................YÜZDE 29
MHP................................YÜZDE 16.6
BDP.................................YÜZDE 6.5
DİĞER..............................YÜZDE 4.9

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*