Son talihli de ikramiyesini aldı

  • Giriş : 08.01.2007 / 00:00:00

Milli Piyangonun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye kazanan dört talihliden sonuncusunun ikramiyesi de bugün Milli Piyango Genel Müdürlüğünden alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adı açıklanmayan talihlinin ikramiyesini almaya, Balıkesir'de görev yapan aile avukatı Ekrem Yıldırım ile İş Bankası Aksaray Şube Müdürü Kazım Aygül geldi.Milli Piyango idaresi Merkez Muhasebe Şube Müdürü Mehmet Reşat Sivri'den 5 milyon YTL'lik ikramiye çekini alan Avukat Yıldırım, talihlinin Anadolu'da oturduğunu, ancak bileti İstanbul'dan aldığını söyledi.

55 yaşında, 4 çocuk babası olan talihlinin işçi emeklisi olduğunu ve emekli maaşı ile geçindiğini kaydeden Yıldırım, talihlinin ikramiye kazanan bileti de çok sevdiği birine çektirdiğini ifade etti.

Talihlinin ikramiye kazandığını sonradan farkettiğini ve Cuma günü ikramiyeyi tahsil etmek için kendisini görevlendirdiğini anlatan Yıldırım, ''soğukkanlılığını muhafaza eden biri. Kendisi (Allah devletimize milletimize zarar vermesin. Bu milletin parasıdır, ben de bunu gerektiği şekilde harcayacağım) dedi. Bu mesajı size iletmemi istedi'' açıklamasında bulundu.

Avukat Yıldırım, talihlinin maddi durumunun sorulması üzerine de ''Türkiye şartlarında işçi emeklilerinin durumu nasılsa beyefendinin de durumu aynı. Takdir edersiniz ki işçi emeklilikleri açlık sınırının altında maaş alıyor'' dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious