Sonbahar yağmurları geliyor

Sonbahar yağmurları geliyor.12524
  • Giriş : 15.09.2008 / 12:34:00
  • Güncelleme : 15.09.2008 / 22:35:10

Türkiye’nin kuzeyi aylar sonra yağış alacak, yağmurlar uzun süreli olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin tamamında sıcaklıklar yarın da 30 dereceye yakın olacak. Beklenen yağış ise Balkanlardan gelecek. Bugünlerde hafif yağmurlar görülüyor ama daha kuvvetli yağmur çarşamba akşamından itibaren bekleniyor.

Sağanak yağmurlar çarşamba gündüz saatlerinde önce Trakya'yı etkileyecek, akşam ve gece saatlerinde ise İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'ninin tamamında görülecek. Ardından Bolu'dan itibaren Batı Karadeniz kıyılarını etkileyecek. Bu hızlı soğumalarda yağmur çok kuvvetlenebileceğinden su baskını ve sele karşı tedbirli olunmalı.

Karayele dönecek rüzgar nedeniyle sağanak yağışla birlikte hızlı bir serinleme de olacak. İstanbul ve Marmara Bölgesi'nde çarşamba günü 25 derecenin üzerinde olacak sıcaklık perşembe günü 15 ila 20 dereceye inecek. Aynı gün Bolu'da da kuvvetli rüzgarın etkisi ile 15 dereceye kadar düşecek.

Bu soğumadan Ege Bölgesi ve iç kesimler de etkilenecek. Perşembe günü sıcaklığın İzmir'de 25, Ankara'da 20 dereceye inmesi bekleniyor. Yağışın en fazla Marmara ve Karadeniz'i etkilemesi beklense de İç Anadolu ve Kuzey Ege'de de yağmur görülecek.

Yağış cuma günü zayıflayacak ancak serin hava devam edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*