'Song bilmeden doping kullanmış'

  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat'tan ilginç açıklama

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adnan Polat, futbolcuların geçtiğimiz sezona göre alacaklarının daha düzenli ödenmesine rağmen başarısızlığın takım ruhundan kaynaklandığını belirterek, "Biz maalesef takım ruhunu yakalayamadık" dedi. NTV'de yüzde 100 Futbol programına katılan Polat, "Bu yıl ayrıca golcülerimiz de benim beklentilerimden uzaktı. Geçen yıl futbolcular daha zor şartlar altında mücadele ederek şampiyon olmuştu. Oysa ki bu yıl 20 puan farkla şampiyon olunabilecek bir ligdi. En kolay kazanılan ligiydi" dedi.

"Gerets'le ilgili konuşmaktan sıkıldım"

G.Saray'da kimsenin yerinin garanti olmadığını ifade eden Polat, "Bizim takımımızda kimse vazgeçilmez değil. Buna futbolcular, teknik heyet ve biz yöneticilerde dahiliz. Giden gider, kalan kalır. Sezon başından beri Gerets tartışılıyor. Ben artık bundan sıkıldım. Kimse G.Saray'dan büyük değildir. Herkesin kazandırdıkları ortada" diye konuştu.

"İzlemeler sürüyor"

Önümüzdeki yıl için futbolcu izlemelerinin devam ettiğini vurgulayan Polat, "Gelecek sezon kilit yabancı futbolcu almalıyız. Bunun için çalışmalarımız sürüyor. Adnan Sezgin bize bir kaç isim getirdi. İnceliyoruz. Ben takımın yaşlandığı görüşüne katılmıyorum" diye konuştu.

Song'un yedekliği

Song'un yedek kalmasının Emre Aşık'ın yüksek performansından kaynaklandığını ileri süren G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, "Song, G.Antep maçı öncesi bir mide problemi yaşadı. Orada hepimizden gizli bilmeden bir Ağrı kesici ilaç kullanmış. Bunu öğrenince doktorlara sorduk. Onlarda ilacın içinde doping maddesi olduğunu ve böyle maça gidemeyeceğini söyledi. Bu olayın ardından Song başka da sakatlıklar yaşadı. Ancak şimdi Emre Aşık daha iyi oynadığı için Song yedekte bekliyor" ifadelerini kullandı.

"Bizi sevmeyenler var"

Polat, G.Saray taraftarıyla iletişim kopukluğu olduğunu söyleyerek, "Taraftar geçtiğimiz 1 aya kadar bizi desteklemeye devam ediyordu. Ancak alınan sonuçlarla desteğini kesti. Ben deplasman dönüşünde teknik heyet ve futbolculara yapılan protestoyu kendime yapılmış sayıyorum. Ben o protesto da çok üzüldüm. Ben bu güne kadar kimseyi yarı yolda bırakmadım. Maalesef beni sevmeyenlerde varmış" dedi. sporx

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious