Sönmez şirketinden açıklama geldi

  • Giriş : 06.11.2008 / 16:35:00

Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayii A.Ş, anonim şirketin kapanması veya tasfiyesinin söz konusu olmadığını, yalnızca polyester iplik imalatı faaliyetlerinin durdurulduğunu duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayii A.Ş, anonim şirketin kapanması veya tasfiyesinin söz konusu olmadığını, yalnızca polyester iplik imalatı faaliyetlerinin durdurulduğunu duyurdu.

Sönmez Filament'ten İMKB'ye yapılan ek açıklamada, bundan sonra farklı ve daha karlı olabilecek alanlarda faaliyetlerin düşünüldüğü, konu ile ilgili araştırmaların yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Toplam çıkarılan işçi sayısı 205 kişidir. Çıkartılan işçilerle ilgili olarak toplam yükümlülüğümüz 2 milyon 421 bin 19 YTL olup, bunun 346 bin 360 YTL'si ihbar tazminatı, 2 milyar 74 bin 659 YTL'si ise kıdem tazminatlarından oluşmaktadır. Yükümlülükler şirket kaynaklarından ödenecektir. Şirket kaynakları, ödemeleri karşılayacak seviyededir. Anonim şirketimizin kapanması ve/veya tasfiyesi söz konusu olmayıp, yalnızca polyester iplik imalatı faaliyetlerimiz durdurulmuştur."

Bundan sonra farklı ve daha karlı olabilecek alanlarda faaliyetlerin düşünüldüğü belirtilen açıklamada, konu ile ilgili araştırmaların yapılmakta olduğu kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, mevcut makinelerin uygun alıcılar bulunması durumunda satılacağı belirtilerek, "Tesislerimiz ise uygun şartlarda kiralanabilecektir. İşten çıkış sonrası toplam 14 kişi kalacak olup, 4 kişi taşeron firma işçisidir. Mali tablolarımıza etkiler zaman içinde farklı sektörlerde faaliyetlerin oluşup oluşmamasına göre değişecek olup, polyester iplik imalatı ile ilgili esas faaliyet gelirleri ve giderleri oluşmayacaktır'' ifadelerine yer verildi.

Şirketten daha önce Borsaya gönderilen yazıda, 6 Kasım 2008 tarihine kadar üretime verilmiş olan aranın sürekli hale getirilmesine, bu tarih itibariyle bütün üretim faaliyetlerinin tamamen ve sürekli olarak sona erdirilmesine, kalması gereken zaruri personel dışında tüm çalışanların hizmet akitlerinin feshedilmesine karar verildiği duyurulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*