Sonpeygamber.info sitesi kitlendi

  • Giriş : 20.04.2007 / 00:00:00

Peygamber Efendimiz'i (sav) tüm dünyaya tanıtmak amacıyla önceki akşam yayın hayatına başlayan www.sonpeygamber.info web portalı, yoğunluktan kitlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Peygamber Efendimiz'i (sav) tüm dünyaya tanıtmak amacıyla önceki akşam Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yayın hayatına başlayan www.sonpeygamber.info web portalı, yoğunluktan kitlendi.

Tasarımını Hollywood filmlerinin afişlerini yapan ünlü tasarımcı Emrah Yücel'in yaptığı portalın açılış galası Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılmıştı.

Sivil toplum kurumu Meridyen Destek Derneği'nin oluşturduğu proje, Hz Muhammed'i bilimsel veriler ışığında tüm dünyaya anlatmayı hedefliyor. Projenin diğer bir amacı da Batıda Hz. Muhammed ve İslam diniyle ilgili oluşan yanlış bilgileri ortadan kaldırmak.

Son peygamberin hayatını önyargısız ve her yönüyle bilimsel bir uslüpla anlatmayı hedef alan sitedeki tüm bilgiler kapsamlı olarak yapılan akademik bir taramanın sonunda oluşturuldu. Ayrıca portalın hazırlık aşamasında, Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam Araştırmaları Merkezi, İslam Tarih Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi gibi kurumların yanı sıra ilahiyat fakültelerinin hadis ve İslam tarihi bölümlerinden de fikir alındı.

Yapım aşaması 6 ay süren sitede ana hatlarıyla, Hz. Muhammed'in kim olduğu, hayatı, peygamberliği, sosyal hayatı, sünnet ve hadisleri yer alacak. Aynı zamanda ziyaretçiler, Hz. Muhammed'le ilgili sorulara on-line cevap bulabilecek ve isterlerse interaktif ortamda hadis derslerine katılabilecek. Sitede çocuklar için de ayrı bir bölüm oluşturuldu. Web Portalı'nın tasarımını Hollywood film afişlerinden tanınan Emrah Yücel yaptı. Daha önce Ortodoksluk ve Kabala öğretisiyle ilgili web siteleri de tasarlayan Yücel'in www.sonpeygamber.info portalı , Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere üç ayrı dilde hizmet veriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious