Sonraki maçlara bakacağız

Sonraki maçlara bakacağız.11886
  • Giriş : 26.04.2008 / 22:47:00

Beşiktaş teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, “Bundan sonra yapabileceğimiz tek şey var, iki maçımızı da kazanıp, beklemek ve ligi iyi bir şekilde tamamlamak” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkcell Süper Lig'de, cezası nedeniyle Adana 5 Ocak Stadı'nda Bursaspor ile karşılaşan ve maçı 3-0 kazanan Beşiktaş'ta, teknik direktör Ertuğrul Sağlam, “Bundan sonra yapabileceğimiz tek şey var, iki maçımızı da kazanıp, beklemek ve ligi iyi bir şekilde tamamlamak” dedi.

Sağlam, Bursaspor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, ligin kalan 3 haftasında Bursaspor gibi önemli bir rakiple oynadıklarını söyledi.

Bu tür önemli rakipler karşısında yapabilecekleri tek bir şey olduğunu ve bunun da iyi mücadele edip, iyi Futbol oynayıp kazanmak olduğunu belirten Sağlam, şunları söyledi:

“Kazanırken de tabii ki ligin durumuna göre diğer rakiplerimizin alacağı sonuçları beklemekti. Burada özellikle üzerine basa basa söylüyorum. Adana ve çevresinden gelerek bize destek veren taraftarlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Bize Adana'da İnönü atmosferini yaşattılar. Sanki kendi sahamızda oynuyormuş gibi ortam hazırladılar. Aldığımız bu galibiyette büyük pay sahibi oldular.”

Sağlam, maçın başında öne geçip, ardından 2-0'ı bulmalarının ve yüksek tempodaki ilk yarının ardından ikinci yarıda, sıcağın da etkisi ile çok pozisyon olmadığını ifade ederek, “Ancak maçın geneline baktığımızda, rakibimize net gol pozisyonu vermeden karşılaşmayı tamamlamamız sevindirici. Üç farklı kazanmakta ayrı bir sevinç kaynağı bizim için. Bundan sonra yapabileceğimiz tek şey var. İki maçımızı da kazanıp, beklemek ve ligi iyi bir şekilde tamamlamak” diye konuştu.

Galibiyetten dolayı futbolcularına teşekkür eden Ertuğrul Sağlam, Bursasporlu teknik kadro ve futbolculara da başarılar diledi.

BURSASPOR CEPHESİ

Bursasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba ise Beşiktaş gibi üst düzey takımlarla oynarken biraz daha özverili, disiplinli ve az hata yapan görüntüde olunması gerektiğini ifade ederek, “Bir de rakibin geniş alanda etkili oyuncuları var. Çok komik goller yedik ve böyle goller yeyince de maçları geri çevirmek çok zor” dedi.

Karşılaşmanın ikinci yarısında çok iyi oynadıklarını anlatan Aybaba, “Biz, bugün matematiksel olarak da ligde kaldık. Daha öncede bizim açımızdan böyle bir sıkıntımız yoktu. Bundan sonra Bursa'ya yakışır bir takım yapacağız. Bunun için de herkesin 2-3 ay içerisinde kenetlenip, birtakım şeyleri öncelikli yapması lazım” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious