Sonunda Barusso aslan oldu

Sonunda Barusso aslan oldu.7227
  • Giriş : 15.02.2008 / 14:45:00
  • Güncelleme : 15.02.2008 / 14:50:33

Gece geç saatlerde İstanbul'a getirilen Ganalı oyuncu ile öğle saatlerinde düzenlenen törenle sezon sonuna kadar sözleşme yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gece geç saatlerde İstanbul'a getirilen Ganalı oyuncu ile öğle saatlerinde düzenlenen törenle sezon sonuna kadar sözleşme yapıldı. İtalya'nın Roma Kulübü'nden kiralanan Barusso'yu bonservisi ile birlikte alma önceliği Galatasaray'a verildi.

Türkiye'ye gelmeden önce Türk futbolu, İstanbul ve Galatasaray hakkında Appiah, Nonda ve Song'dan refarans aldığını dile getiren Barusso, "Galatasaray'ın genç oyuncuların kendini gösterme şansını buldukları bir kulüp olduğunu öğrendim...Öncelikli hedefim, burada başarılar kazanmak. Takımdaki arkadaşlarımın da başarıya odaklanmış olduklarını biliyorum" şeklinde konuştu.

Roma'nın büyük bir kulüp olduğunu ve kadrosundaki her oyuncunun dünya çapında bir yıldız olduğunun altını çizen Barusso, "Ben genç bir oyuncuyum ve ağır bir sakatlık geçirdim. Bu yüzden Roma'da tam olarak kendimi gösterme şansı bulamadım. Roma başkanı bana Galatasaray'ın teklifini ilettiğinde, Galatasaray 'ın büyük bir kulüp olduğunu konuştuk. Buraya çok isteyerek geldim" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe derbisi ile ilgili soruyu da yanatlayan Ganalı oyuncu; "Derbilerde çok iyi mücadele etmenin yanında kazanma hırsı da oluşur. Derbiler farklıdır. Fenerbahçe derbisinin önemi bana anlatıldı. Mutlaka bu maçı kazanacağız" dedi.

İmza törenine katılan Adnan Sezgin ise Lincoln ile Feldkamp arasında Leverkusen maçında yaşanan olay hakkında "Lincoln sadece 2 antrenmana çıkabilmişti. Teknik direktör tam hazır olduğunu düşünmemiştir. bir takım içinde böyle şeyle olur, bu konu kendi aramızda kapandı" açıklamasını yaptı.

SONG, Konya MAÇI KADROSUNDA YOK

Öte yandan Afrika Kupası sonrası henüz dönmeyen Song7un bu akşam İstanbul'da olacağı açıklandı. Kamerunlu oyuncunun Konyaspor maçı için yarınki kafilede olmayacağı ve İstanbul'da kondisyon çalışmaları yapacağı belirtildi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious