Sonunda bu da oldu

  • Giriş : 25.01.2007 / 00:00:00

Bakırköy'de, piyasa değeri 1 milyon YTL olan ve tüp bebek tedavisinde kullanılan 199 bin 596 adet kaçak ilaç ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çin'den getirdikleri ilaçları piyasaya sürdükleri iddia edilen 4 kişi, emniyetteki sorgusunun ardından savcılık talimatıyla serbest bıraklıdı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bir ihbarı değerlendiren ekipler, 23 Ocak 2007 tarihinde Bakırköy'de kaçak ilaç yüklü bir kamyonete yönelik operasyon düzenlendi. Kamyonette yapılan aramada, 199 bin 596 adet çoğunluğunu tüp bebek tedavisinde kullanılan "Progesteron Streulie" adlı ilaç,1 adet kamyonet ve Peguot marka otomobil ele geçirildi. Operasyonda, Çin'den kaçak olarak havayolu ile ilaçları getiren Sertaç D. ve Barış D. ile kamyonetim şoförü oldukları belirlenen Ş.K. ve M.Y. gözaltına alındı.

Emniyete getirilerek sorgulanan zanlılar, Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla serbest bırakıldı.

Çoğunluğunu tüp bebek tedavisinde kullanılan Progesteron Streulie adlı ilacın oluşturduğu ilaçların piyasa değerinin 1 milyon YTL olduğu kaydedildi. İlacın cenini rahimde tutmak için kullanıldığı ve tüp bebek tedavisi yaptıran kadınlar tarafından günde 3 kere kullanıldığı öğrenildi.

Ele geçirilen ilaçlardan alınan numuneler incelenmek üzere İl Sağlık Müdürlüğü laboratuarına gönderildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious