Sopalarla marketi bastılar!

Sopalarla marketi bastılar!.9988
  • Giriş : 26.07.2008 / 16:17:00

Alanya'da fuhuş yapıldığı gerekçesiyle ruhsatı iptal edilen restoranın işletmecileri komşu marketi bastı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alanya'nın Oba Beldesi'nde, fuhuş yapıldığı şikayeti üzerine ruhsatı iptal edilerek kapatılan bir restoranın işletmeci ve çalışanları, komşu marketi bastı. Marketin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıyan kavgada, marketi işleten Semiz ailesinden 4 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.

Obagöl Mahallesi'nde bulunan Erbilal Apartmanı'nın çoğu Danimarkalı olan sakinleri apartmanın giriş katında faaliyet gösteren restoranda fuhuş ve gece geç saatlere kadar müzik yayını yapıldığını ileri sürerek Oba Belediyesi'ne imzalı şikayet dilekçesi verdi. Oba Belediyesi ve Alanya Emniyet Müdürlüğü, sık sık şikayetlere konu olan restoranın ruhsatını iptal etti. Ruhsatın, komşu marketin sahibi Mehmet Semiz'in şikayeti üzerine iptal edildiğini zanneden restoran işletmecileri ile personeli bu sabah markete baskın düzenledi. Yaklaşık 15 kişinin plaj şemsiyelerinin metal sopaları ve bira şişeleri ile markete giren grup Mehmet, Muzaffer, Songül ve Kadir Semiz'e saldırdı. Rafları deviren, malları tahrip eden grup alışveriş yapan turistlerin korkuyla kaçışmasına sebep oldu. Saldırı sonucu yaralanan 4 kişi ambulansla Alanya Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Vücutlarının çeşitli yerlerinde kesikler ve darp izleri bulunan yaralılar ayakta tedavi edildi.

Polis olay yerinden kaçamayan 2 saldırganı gözaltına aldı ancak market sahibinin davacı olmaması nedeniyle serbest bıraktı.

İşyeri sahibi Mehmet Semiz, ne olduklarını anlayamadan saldırıya uğradıklarını söyledi. Semiz, "Müşterilerle ilgileniyorduk. İçeriye girerek ellerindeki demir sopalarla bize saldırdılar. Bu arada içlerinden birisi, `Bizi nasıl şikayet edersiniz' diye bağırdı. Olayın büyümemesi için davacı olmadım" dedi.

Vatan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*