Sorguda emekli Org. Tolon'a ilginç soru!

Sorguda emekli Org. Tolon'a ilginç soru!.11163
  • Giriş : 20.07.2008 / 06:06:00
  • Güncelleme : 19.07.2008 / 23:18:33

Ergenekon soruşturmasında tutuklu bulunan emekli Org. Tolon'a "Neden balık tutmuyorsun" diye sordular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tolon kendisini ziyaret eden Kocaeli Gazetesi’nin sahibine ‘Ergenekon’a baş arıyorlardı, bizi buraya monte ettiler’ dedi

Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tanzer Ünal, Kandıra F tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan emekli Orgenaral Hurşit Tolon’u ziyaret etti. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan aldığı izinle, 1997-99’da Kocaeli’de 15. Kolordu Komutanı olarak görev yapan Tolon’u “eski bir dost, arkadaş” olarak ziyaret ettiğini belirten Ünal, “Tolon Paşa, emekli Orgeneral Şener Eruygur ile kalıyor. Morali çok iyi. Gazete, kitap okuyor, televizyon seyrediyor, spor yapıyor” dedi. Tolon’un, hakkındaki tüm iddiaları reddettiğini ifade eden Ünal, açıklamasında Tolon’a ait olduğunu söylediği şu sözlere de yer verdi: “Hayatımda yasalara göre suç olan hiç bir faaliyette bulunmadım. Yasal olmayan, silahlı ve silahsız örgüt içinde olmadım. Ergenekon’dan söz ediyorlar... Ergenekon bir okyanussa ben bu okyanusta bir damla, bir kum tanesi bile değilim.”

Adalet yerini bulacak

Ünal, Tolon’un gözaltına alındığında kendisine “Bana sorguda ’Madem emekli olmuşsun, başkaları gibi neden balık tutmuyorsun, resim yapmıyorsun?’ diye sordular” dediğini dile getirerek, Tolon’un sözlerini şöyle aktardı: “Halbuki sen de biliyorsun. Fenerbahçe Orduevi’n-deki törende vardın. Veda konuşmamda, halkı aydınlatma çalışması yapacağımı söylemiştim. İşte bu çalışmalar, sivil toplum örgütü içindeki faaliyetlerim. Verdiğim konferanslar bazılarını rahatsız etti. Ergenekon’a baş arıyorlardı, bizi buraya monte ettiler. Bizim vatanı, milleti sevmekten, Atatürk ilkeleri yolunda yürümekten başka yolumuz yoktur.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*