Şort indi, kaleci hayatının golünü yedi

Şort indi, kaleci hayatının golünü yedi.19289
  • Giriş : 18.11.2008 / 21:15:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 23:48:27

Böyle gol zor görülür. Futbolcular, kimsenin aklına gelmeceyek bir şeytanlıkla topu ağlara yolladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Yeşil sahalarda amaç gol atmak. Bunun için 'her yol mübah' diyenler şortlarını bile indirmekten çekinmiyor.

Evet yanlış duymadınız akıllara durgunluk veren olay İtalya liginde yaşandı. Serie A 12'nci haftasında Catania-Torino arasında "şort indirme" krizi yaşandı.

Maç berabere giderken Catania 80'inci dakikada ceza sahasına yakın bir noktada serbest vuruş kazandı. Kalecinin önündeki 4 Catanialı futbolcu Torinolu kalecinin dikkatini dağıtmak için şortlarını indirdi.

Kaleci Sereni neye uğradığını şaşırdı. Motivasyonu dağılan kaleci, topu ağlarında gördüğünde uyanabildi. Torino takımı inik şortların azizliğine uğrayarak, maçı 3-2 yenik kapadı.

Ülkede hakem atamalarından sorumlu olan Hakemler Derneği Başkanı Pierluigi Collina, "Ben Catania'dan bir oyuncunun bir davranışını gördüm. Bu davranışın kurallar kapsamında bir karşılığı yok. Ama diğer oyunculara saygısızlık edildiğini gösteriyor. Tüm hakemlere talimat verdim. Eğer tekrarlanırsa, sarı hatta kırmızı kart kullanma yetkisine sahip olacaklar" dedi.

Catania Teknik Direktörü Walter Zenga ise, "Yedek kulübesinden hiçbir şey görmedim. Oyuncularımla konuşacağım. Hiçbirinin bu tür nedenlerle kart görmesini istemem. Ama eminim ki saygısız bir durum yoktu" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*