Sorun sıcak değil 'ihmal'miş

  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Elazığsporlu Gökmen Yıldıran'ın antrenman sırasında hayatını kaybetmesinin ardından, dün gece yeşil sahalar da yine üzücü bir olay yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aşırı sıcak nedeniyle kalp spazmı geçirdiği iddia edildiyse de araştırmalar sonucundu Meduna'nın doğuştan kalp sorunu yaşadığı ortaya çıktı.

Elazığsporlu Gökmen Yıldırım'ın antrenman sırasında hayatını kaybetmesinin ardından, Vestel Manisaspor-Galatasaray maçının 81'inci dakikasında sahanın ortasında yığılıp kalan Vestel Manisasporlu Meduna, futbolseverlerin yüreğini ağzına getirdi? Apar topar hastaneye kaldırılan Meduna'ya anjiyo yapıldı. Meduna'nın durumu konusunda ilk olarak, kalp spazmı, hatta kalp krizi ve kalp spazmı yorumları yapıldı. Ancak gerçek nedenin bir ihmal olduğu ortaya çıktı. Rahatsızlığının doğuştan kaynaklandığı ortaya çıkan Meduna, Galatasaray maçında aşırı efor sarfedip, bir de sıcaktan etkilenince, bu duruma düşmüş? Sonuç doğuştan kalp rahatsızlığı olan biri için normal? Normal olmayansa, bugüne kadar onlarca kez sağlık kontrolünden geçmesine rağmen, Meduna'nın sorununun ortaya çıkarılamamış olması?
Meduna'nın Futbol yaşamına devam etmesi mümkün görünmüyor? Uzmanlar, sadece profesyonel sporcuların değil, amatörce spor yapanların da benzer sorunlar yaşayabileceklerine dikkati çekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious