'Sorunların demokrasi dışında çözümü yoktur'

  • Giriş : 08.06.2006 / 00:00:00

Isparta'da, Süleyman Demirel Üniversitesi'nde öğrencilere hitap eden Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türkiye'de siyasi sorunların demokrasiden başka yollarla çözümü olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Isparta'da üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Parti teşkilatını ziyaret eden Ağar, daha sonra davetlisi olduğu Süleyman Demirel Üniversitesi'nde bir konuşma yaptı. Kültür Merkezi'nde öğrencilere seslenen Ağar, iradenin gücünün sadece millette olduğunu söylerken, şartlar ne olursa olsun demokrasi dışında bir çözüm yolunun bulunmadığını ifade etti. Demokrasi dışındaki müdahalelerin bazı geniş kesimler tarafından hoş karşılandığını vurgulayan Ağar, demokrasi içinde güvenin ülkenin doğru yönetilmesiyle ortaya çıktığını açıkladı.

Türkiye'de laik, anti laik ve mezhep çatışmalarının geri getirilmeye çalışıldığını öne süren DYP lideri Ağar, ülkenin önünü kesmeye çalışan hiçbir anlayışa izin vermelerinin sözkonusu olmadığını dile getirdi. Son günlerde yaşanan döviz dalgalanmasıyla birlikte faizlerde meydana gelen artışa değinen Ağar, paradan para kazanma ve faizcilik dönemine doğru gidilmesine asla izin vermeyeceklerini bildirdi. Teşhiste birleşilmediğini de aktaran Ağar, tedavide de birleşilemediğini belirtti. Cari açığın giderek arttığının altını çizen Ağar, daha fazla işsizlik daha fazla iş yerine kendi içine kapalı bir ülkeyi kimsenin istemediğini bunu en iyi çiftçi ve emeklinin anlayacağını ifade etti.

Türkiye siyasi hayatında önemli değişiklikler olması gerektiğini Ağar, öncelikle siyasetin ve ekonominin yeniden yapılanması gerektiğini ifade etti. İç ve dış kaynaklarla ülkede yatırımı artırıldığı, gelir dağılımının dengelendiği bir ekonomik değişim programı gerektiğini bildiren Ağar, toplumsal gerginliklerin ortadan kaldırıldığı daha huzurlu daha yönetilir bir Türkiye istediklerini ama olmadığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious