'Sorunların üstesinden birlikte gelinecek'

  • Giriş : 12.09.2006 / 00:00:00

Kars Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Orhan Ekinci, sorunların üstesinden birlikte çalışılarak gelineceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ali Bulut'un Kars'ın Selim ilçesine tayin olması sonrası boşalan Sarıkamış Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Gazipaşa İlköğretim Müdürü Orhan Ekinci, okullardaki eksikleri ve birikmiş işleri yeni eğitim ve öğretim dönemine yetiştirmeye çabalıyor.

Eğitimin toplumun geleceğine yön ve şekil vermeyi amaçlayan bir süreç olduğunu vurgulayan Ekinci, "Mutlu ve başarılı toplumları yetiştirmek eğitimin ve eğitimcinin görevidir. Gelecekte beklentilerimizin gerçekleşmesini istiyorsak bu günden ona hazırlanmalıyız. Biz eğitimcilere düşen görev azim, inanç ve büyük bir heyecanla çalışmaktır. Bu amaçla ilçemizde ve çevremizde bulunan okulların eksiklikleri çok olduğunu biliyorum. Bu durumda Milli Eğitim Müdürünü çok zor şartlar bekliyor, ama biz bu şartları hep beraber azim ve gayretle aşacağımıza inanıyorum. 2006-2007 yılının Sarıkamış için eğitim ve öğretimde başarının yakalandığı bir yıl olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious