Sorusu bile kadınları korkutmaya yetti

Sorusu bile kadınları korkutmaya yetti.10476
  • Giriş : 27.03.2008 / 11:22:00

Şanlıurfa'da kadınların yaşadığı sorunların tespiti için yapılan ankette "Şiddet görüyor musunuz?" sorusu bile kadınları korkutmaya yetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şanlıurfa'da kurulu Yaşamevi Kadın Dayanışma Derneği'nin kadınların yaşadığı sorunların tespiti için yapılan ankette "Şiddet görüyor musunuz?" sorusu bile kadınları korkutmaya yetti.

Şiddet gördüğü saptanan kadınların da, bu soruya, "Hayır" yanıtı verdiği öne sürüldü. 670 kadının katıldığı ankette 210 kadın şiddete maruz kaldığını itiraf ederken, 460 kadın şiddet görmediğini bildirdi.

Anket sonucuna şaşırdıklarını belirten Dernek Başkanı Yeliz Melik, "Hiçbir kadından isim sormadık. Tamamı evli kadınlara çeşitli sorular yönelttik. Ancak şiddet sorusunun adı bile, anlaşılan kadınları korkutmaya yetmiş. Çünkü derneğimiz, Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki Eğitim ve Psikolojik Destek Evi'nde kadınların güçlendirilmesi, bilinçlendirilmesi için bir yılda 390 kadına psikolojik destek ve rehabilitasyon eğitimi verdi. Ankette en azından bu 390 kadının şiddet gördüğünü bildirmesini beklerdik. Maalesef kenar semtlerdeki kadınların yüzde 90'ı şiddete maruz kalıyor" dedi

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious