Sosyal güvenlik reformu TBMM'de

Sosyal güvenlik reformu TBMM'de.17228
  • Giriş : 28.11.2007 / 17:07:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sosyal Güvenlik Reformu ile ilgili yasa tasarısının TBMM'ye gönderildiğini söyledi. Çelik, ''Yılbaşına kadar mutlaka yasalaştıracağız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Çelik, İŞKUR Genel Kurulu için geldiği Hilton Oteli'nde, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sosyal Güvenlik Reformu'na ilişkin sorular üzerine Çelik, ilgili yasa tasarısının bu sabah TBMM'ye sevk edildiğini, büyük ihtimalle de bugün komisyona gönderileceğini bildirdi.

Plan Bütçe Komisyonu'nda bir alt komisyon kurmayı düşündüklerini ifade eden Çelik, Anayasa Mahkemesi'nin iptal gerekçesi sonrasında yaklaşık 2 - 2.5 aylık bir çalışma yapıldığını belirtti.

Çelik, bu çalışmada, biraraya geldikleri sosyal tarafların katkılarını önemli ölçüde tasarıya yansıttıklarını söyledi.

Çelik, sosyal tarafların ve siyasi partilerin değerlendirmelerinin iyice yoğurulması açısından alt komisyon kurulmasını uygun bulduklarını, Plan Bütçe Komisyonu'nun da bunu uygun bulmasını umduğunu ifade etti.

Faruk Çelik, tasarıyla ilgili takvime ilişkin, "Bayramdan önce veya hemen bayramdan sonra... Yanılmıyorsam bütçe görüşmeleri 14'ünde sona eriyor. 15'inden sonra 18'ine kadar bunu çıkarma imkanımız var. Ama bir aksilik olur ise bayramdan hemen sonra da olabilir. Ama yılbaşına kadar mutlaka yasalaştıracağız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious