Sosyal Güvenlik Tasarısı Genel Kurul'da

Sosyal Güvenlik Tasarısı Genel Kurul'da.36434
  • Giriş : 02.04.2008 / 15:39:00

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen bir önergeyle 7 bin 200 gün prim ödeme gün sayısını dolduran SSK'lılar, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nda belirtilen yaş hadlerinden yararlanabilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Genel Kurulu'nda, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası'nda değişiklik öngören tasarının görüşmelerine, 1'inci bölümde yer alan 16'ncı maddeden devam edildi.

Görüşmelerde, tasarının 69'uncu maddesinde yapılması düşünülen, "Prim ödeme gün sayısının 7 bin 200 güne düşürülmesine" yönelik sosyal taraflarla varılan mutabakat kapsamında, tasarının daha önceki maddelerinin de buna göre uyumlaştırılması yönünde önergeler veriliyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'nin kabul edilen önergesine göre, SSK'lıların yaşlılık ve malullük aylığında 9 bin gün pirim ödeme gün sayısı, 7 bin 200'e düşürüldü.

Ayrıca 7 bin 200 olan prim ödeme gün sayısını dolduran SSK'lı, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nda belirtilen kademeli yaşa göre emekli olabilecek.

Genel Kurul'da, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası'nda değişiklik öngören tasarının görüşmelerine devam ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious