Sosyete kabeden hacı olup döndü

  • Giriş : 16.01.2006 / 00:00:00

Umre ziyaretleri sonrasında hacı olmak için kutsal topraklara giden Türkiye'nin tanınmış ailelerine mensup sosyetik hacılar yurda döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Nadire İçkale, ablası Gülden Özbek, oğlu Ozan İçkale ile arkadaşları Nuray Sulhan, Miray Erdem ve Yasemin Sulhan'ın da aralarında bulunduğu 350 kadar tanınmış aile, Saudia Havayolları'na ait uçakla öğle saatlerinde Türkiye'ye geldi. Nadire İçkale'yi Atatürk Havalimanı'nda kızı Diyar Ceylan çiçekler ve torunun fotoğrafı ile karşıladı. Annesinin acunun içini öpen ve doya doya sarılan Diyar Ceylan, hacı olan İçkale Şirketlerinin başındaki ağabeyi Ozan ile de hasret giderdi.

Allah'a olan borcu ödemiş olmanın çok güzel bir duygu olduğunu belirten Nadire İçkale, bütün sevdikleri ve inananların bu duyguyu yaşamaları temennisinde bulundu. İçkale, kendisine bundan böyle herkesin 'Hacı Nadire İçkale' denmesini isteyerek, "Hacı olmak onur verici ve güzel bir duygu. Kabe'yi görmek o kadar muhteşem bir şey ki. Ben Kabe'yi gördüğüm vakit şunu hissediyorum. Rabbim kullarına muhteşem bir hediye paketi göndermiş. Bu hediye paketinin içinde insanlara sevgi, hoşgörü, merhamet, af bütün güzel duygular var. Herkes kısmetine göre bundan pay alıyor." dedi. Umre ile haccın mukayese edilemeyeceğine işaret eden İçkale, hacca daha genç gitmek gerektiğini vurgulayarak, "Şeytan taşlamadaki izdihamı yaşamadık. Ama hacca gidecek insanlar daha önceden eğitilmeli." diye konuştu.

Ablası Gülden Özbek ise, hac süresince hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını ifade ederek, "Hac sırasında çok büyük bir düzensizlik var. Geliş ve gidişler karışıyor. Biz o korkunç olaydan sonra şeytan taşlamaya gittik. Çok üzüldük. Allah rahmet eylesin." diye konuştu.

Sosyetik hacılar, yakınlarına hediye için bol bol hurma ve zem zem suyu getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious