Sosyeteye kokain baskını: 10 gözaltı

Sosyeteye kokain baskını: 10 gözaltı.8556
  • Giriş : 09.05.2009 / 20:42:00

İstanbul'da sosyetik mekan ve kişilere yönelik gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında aralarında, eski bir şarkıcının oğlu ve bir çok ünlüyle çalışan menajerin de yer aldığı 10 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ünlülerin emniyetteki ifadelerinde içici olduklarını söyledikleri öğrenildi.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü timlerinin Şişli, Beşiktaş, Bahçelievler ve Sarıyer'de yaptığı uyuşturucu operasyonlarında 2'si taksi şoförü, 3'ü torbacı olmak üzere 5 kişi gözaltına alındı. Polisin planlı operasyonu sonucu yakalanan şüpheliler emniyete getirilerek ifadeleri alındı. Şüphelilerin verdikleri ifadelerden yola çıkan polis, sosyetik camiada tanınan ve yakalanan kişilerden uyuşturucu satın aldıkları tespit edilen 5 kişiye daha ulaştı. İlk operasyonda üzerindeki kokain ile yakalanan ve torbacı olduğu öğrenilen kişinin eski şarkıcı S. E'nin oğlu V. Ö. olduğu ortaya çıktı.

Operasyonun genişletilmesiyle birlikte torbacılardan uyuşturucu aldıkları tespit edilen ve tanınan kişilerin menajerliğini de yaptığı iddia edilen M.K'nın da bulunduğu belirtildi. Ayrıca operasyonlarda 2004 yılında ünlü şarkıcı N.Ü ile birlikte gözaltına alınan ve 2002 yılında trafik polisinden kurtulmak için "Beşir Atalay'ın kızıyım" diyen O. A'nın da gözaltına alındığı öğrenildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan diğer kişi ise sağlık dergisi W. H'nin yazı işleri müdürü H. T. Sosyetik ünlülere takı satan mücevher tasarımcısı F. K. isimli bir kadının da gözaltına alındığı operasyonda şüphelilerin üzerinden yaklaşık 10 bin lira çıktığı belirtildi.

Ünlülerin menajeri olarak adı geçen M. K. Narkotik Şube'deki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*