Sosyeteye uyuşturucu takibi

Sosyeteye uyuşturucu takibi.4083
  • Giriş : 14.05.2007 / 00:00:00

Çete, uyuşturucu alan işadamları ve mankenlerin isimlerini verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya Emniyeti Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, İstanbul'dan getirdikleri kokaini işadamları ve mankenlere satan bir çeteyi ‘Sosyete’ adlı operasyonla çökertti. Gözaltına alınan 6 zanlı, uyuşturucu kullanan manken ve işadamlarının isimlerini verdi.

İstanbul'dan, kentte satılmak üzere kokain getirildiği ihbarını alan polis, uyuşturucu maddenin Lara bölgesinde, işadamı ve mankenlere satıldığını tespit etti. Birçok suçtan poliste kaydı bulunan zehir satıcılarının kimliklerini belirleyen polis ‘Sosyete’ kod adını verdiği bir operasyon düzenledi. Operasyonda, 85 gram kokain, 25 gram esrar, 1 hassas terazi ve uyuşturucu madde kullanımına yarayan amonyak- şaşal tabir edilen malzemelerle yakalanan 6 uyuşturucu satıcısı ile onların ifadeleri doğrultusunda 3 manken gözaltına alındı.

Kimlikleri açıklanmayan mankenler, ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, satıcı oldukları iddia edilen Latif Soner A., Fahri A., Hamdullah G., Oral S., Tamer G. ve Erkan V., sorgulanmak üzere Narkotik Suçlar Büro Amirliği'ne getirildi.

Zanlılar, uyuşturucu maddeleri, işadamları ve mankenlere sattıklarını söyledi. Polis zanlıların verdiği bilgiler doğrultusunda kimlikleri belirlenen işadamı ve mankenleri yakın takibe aldı. Sorguları tamamlanan 6 zanlı, tutuklanma istemiyle adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious