Sosyetik davada şantaj iddiası

  • Giriş : 10.12.2006 / 00:00:00

Dev alışveriş merkezi Metrocity’nin ortaklarından Muammer Onur Ağım eşinin kendisine şantaj yaptığını söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Metrocity'nin, babasıyla aynı adı taşıyan veliahtı Muammer Onur Ağım'ın 3 milyar dolarlık servetinin yarısını isteyen 10 yıllık eşi Burcu Ağım'la boşanma davasına şimdi de "Şantaj" iddiası eklendi. M. Onur Ağım, eşinin boşanma davası öncesi ve sonrasında kendisini kameraya aldığını ve konuşulanları da haberi olmadan kaydettiği gerekçesiyle eşi Burcu Ağım ile babası Hayati Özer'den şikayetçi oldu. Ağım, eşi ve babasının kurnazca planlar yaparak, fahiş nafaka koparmak için bütün bunları yaptıklarını ileri sürdü. Aralarında hiçbir sorun yokken bir gün eşi tarafından boşanma davası açıldığını ifade eden Ağım, "12 Aralık 2005 günü iş yerine giderken eşim beni güleryüzle uğurladı. İş yerine gelen faksla karımın boşanma davası açtığını öğrendim. Olanlar “Ancak bir şaka olabilir’ dedim kendi kendime. Hemen eşimi aramadım, telefonlarıma çıkmadı. Meğer babam ve eşim benden para koparmak için oyun oynamışlar. Ben de eşimin dizüstü, telefon kayıtlarını inceledim. Kendisinin Alman uyruklu biriyle görüştüğü sonucuna vardım" dedi.

3 YIL HAPİS İSTEMİ

Onur Ağım'ın avukatı Fatih Volkan dilekçesinde şu ifadelere yer verdi; "Müvekkilim, hâlâ boşanma davaları süren 10 yıllık eşi Burcu Ağım'a da iffetsizlik nedeniyle karşı bir boşanma davası açmıştır. Daha sonra ise şüpheli Burcu Ağım ile babası Hayati Özer isteklerinin yerine getirilmemesi halinde ellerinde bir takım CD'lerin olduğunu bunları mahkemeye ve yazılı - görsel basına ifşa edeceklerini bildirmişlerdir. Bütün bunlar şantaj suçunu oluşturmaktadır". Soruşturma sonucunda dava açılması durumunda şüpheliler Burcu Ağım ve Hayati Özer 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanabilecekler.

33 ŞİRKETLİK SERVETİN YARISINI İSTİYOR

Metrocity'yi de içeren 33 şirketin veliahtı Onur Ağım'a eşi 'ayrı yaşama', 'nafaka', 'velayet' ve 'mal ayrılığı sözleşmesinin iptali' davaları açmıştı. Aylık 25 bin YTL nafaka isteyen genç kadın, ayrıca 500 bin YTL manevi 10 milyon Euro maddi tazminat istemişti. Burcu Ağım, eşinin 3 milyar dolarlık servetiyle ilgili imzaladığı 'mal ayrılığı sözleşmesinin de iptali' davası açmış ve bu servetin yarısı üzerinde hak iddia etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious