'Sosyolog' Aysun Kayacı'ya bir dava daha

'Sosyolog' Aysun Kayacı'ya bir dava daha.10039
  • Giriş : 05.04.2008 / 23:18:00
  • Güncelleme : 05.04.2008 / 21:14:20

"Benim oyum ile dağdaki çobanın oyu aynı olamaz" diyen manken Aysun Kayacı'ya dağdaki çobandan yanıt çok sert geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Kayacı hakkında suç duyurusunda bulundu. Akın, Aysun Kayacı'nın söyledikleri ile TCK 125 basın yoluyla hakaret, TCK 216/2 "Halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılamak suçlarını işlediğini belirterek, Malatya Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Çobanları temsilen açıklama yapan Birlik Başkanı İhsan Akın, "Geçtiğimiz günlerde özel bir televizyon programında haddini aşan ve kendisini hiç ilgilendirmeyen açıklamalar yapan manken Aysun Kayacı'yı hayretler içerisinde izledik. Malatya'daki birlik üyelerimiz ve çobanlar olarak bu hakaret vari açıklamayı kınayarak suç duyurusunda bulunduğumuzu, kamuoyunun bilgisine sunarız." dedi.

Akın, Türkiye'de hayvancıkla uğraşan insanların ekonomiye yapılan katkıyı göz ardı eden Kayacı'nın et ve süt ürünlerini tükettiğinde hakaret ettiği çobanları hatırlamasını istedi.

İhsan Akın, suç duyurusunun Kayacı ve onun zihniyetindeki insanlara ders olmasını temenni etti.

Ülkede her insanın eşit olduğu gibi oylar ve alınan hizmetlerinde eşit olduğunu söyleyen Akın, Kayacı'nın ayak takımı olarak gördüğü çobanlardan en kısa sürede özür dilemesi gerektiğini vurguladı.

Akın ayrıca Kayacı'yı gündem oluşturmak için olduk olmadık çıkışlardan kaçınması gerektiğini de sözlerine ekledi. Malatyalı çobanlardan Hasan Şahin, "İnsanlar eşittir o kendi işine baksın. Çobanlara karışmasın" dedi.

Bir diğer çoban Vahap Demirel ise "Aysun Kayacı'yı çok kınıyorum. En kısa zamanda özür dilemesi lazım. Suç duyurusunda bulunduk" şeklinde konuştu.

Çobanlardan Ahmet Güneş ise "Aysun Kayacı'ya çok tepkiliyim. Biz çobanlardan özür dilemesi lazım. O Kendi işine baksın." diyerek tepkisini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious