Şota ismi Fenerbahçeliler'i ürkütüyor

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

AZ Alkmaar Teknik Direktörü Louis Van Gaal, yarın UEFA Kupası 3. tur rövanşında karşılaşacakları Fenerbahçe'nin bireysel yeteneklerinin fazla olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Louis Van Gaal, karşılaşmanın yapılacağı DSB Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, ''AZ'nin UEFA'daki yolu ne kadar uzun olacak'' biçimindeki soruya verdiği yanıtta, kendisi için yarınki maçın önemli olduğunu, ancak bir teknik direktör olarak ilerisini de düşünmek zorunda olduğunu ifade ederek, ''Geçen yılki kadrodan 9 tane ilk 11 oyuncusu takımdan gitti. Bu yılki sonuçlara baktığımızda geçen yıla göre hiç de geride olmadığımızı düşünüyorum. Birşeyi de unutmuyorum. Yarın kaybedebiliriz de, Fenerbahçe'ye karşı oynuyoruz. Fenerbahçe'nin kişisel yetenekleri fazla. İlk maçta 3-1 öndeyken pozisyon olmadığı halde maç 3-3'e geldi. Yarın kaybedebiliriz'' diye konuştu.

''ŞOTA, FENERBAHÇELİLER'İ ÜRKÜTÜYOR''

Daha önce Trabzonspor forması giyen Şota'yı Türkiye'nin tanıdığını belirten Van Gaal, bu futbolcunun oynayacak olmasının Fenerbahçe'yi ürküttüğünü söyledi. Şota'nın yarınki maçta oynayacak olmasının kendisi için ne kadar önemli olduğu sorusunu yanıtlayan Van Gaal, şunları kaydetti:

''Şota bizim en iyi oyuncumuz ve takımın kaptanı. Oynayacak olması çok önemli ama fazla büyük beklentiler içine girmememiz gerekiyor. Diğer oyuncularımız da var. Şota ismi Fenerbahçeliler'i, Türkiye'dekileri ürkütüyor. Türkiye'de önemli bir geçmişi vardı. Şota'nın oynayacak olması bile karşı takımda panik yaratabiliyor.''

Her maçın farklı bir önemi olduğunu kaydeden Van Gaal, Fenerbahçe maçının da ''bambaşka'' olacağını ifade ederek, ''Karşımızdaki takımın herhangi bir elemanı oynadığı zaman taktik değişikliklere hazırlıklıyız. Lugano oynadığı zaman ya da Kezman oynadığı zaman nasıl bir taktik değişiklikle oynayacaklarsa buna hazırlıklıyız'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin maça, ilk maçtan daha farklı çıkacağını düşündüğünü belirten Van Gaal, ''Karşımızda ilk maçtaki Fenerbahçe'den daha değişik bir takım bulacağız'' dedi.

Fenerbahçe'nin takım oyunu oynamadığı biçiminde görüşlerle ilgili düşüncesi sorulan Van Gaal, ''10 yıl önceki Türk takımlarına baktığımda takım olmaktan yoksun görüntü içindelerdi. Ama şimdi durum çok değişik. Türk takımlarının Avrupa kupalarındaki ilerleyişi ve milli takımın başarısını gözönüne alırsak eskiye oranla daha çok takımlar'' diye konuştu.

Fenerbahçeli taraftarların antrenmanlarını izlemesiyle ilgili düşüncelerini de Van Gaal, ''Böyle durumlardan zevk alıyorum. Pozitif tepki gösterdiler. Sonuçta onlar bizim de vatandaşımız. Geçmişte çalıştığım takımlarla 3 kez Türk ekiplere karşı oynadım. Hep karşı takım taraftarından alkışlanarak gönderildim. Bu benim için Türk seyircisinin centilmenliği konusunda anlam ifade ediyor. Pozitif tezahüratlardı. Bizim için hoş bir olaydı'' dedi.

AZ ALKMAAR, SON ÇALIŞMASINI YAPTI

AZ Alkmaar, Fenerbahçe maçı öncesi son çalışmasını Louis Van Gaal'ın basın toplantısı öncesi DSB Stadı'nda yaptı. Hollanda ekibi, son çalışmasında dar alanda baskılı savunma ve pas organizasyonları üzerinde durdu. Takım daha sonra orta ve şut çalışması gerçekleştirdi. Fenerbahçeli taraftarlar, Gürcü futbolcu Şota'ya sevgi gösterilerinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious