Şota İstanbul'a gelmiyor

  • Giriş : 12.02.2007 / 00:00:00

AZ Alkmaar takımının teknik direktörü Gaal, çok sayıda hasta, sakat ve cezalı oyuncusuna rağmen takıma güvendiğini ve bu turu geçebileceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Louis Van Gaal, AZ Stadyumu'nda kulübün basın sözcüsü Erik Van Leeuwen ile düzenlediği basın toplantısında, Fenerbahçe maçına ilişkin görüşlerini açıkladı.Van Gaal, Fenerbahçe'nin ara dönemden sonra başarılı bir çıkış yapamadığını, kendilerinin ise bu ara dönemden sonra lige daha iyi bir başlangıç yaptıklarını söyledi.

PSV Eindhoven karşılaşması da dâhil, son dönemlerde gerek Hollanda liginde, gerekse Avrupa düzeyindeki önemli maçlarda aldıkları sonuçların, Fenerbahçe maçını da kazanabileceklerini gösterdiğini belirten Louis Van Gaal, maçın dışarıda oynanması, eksiklikler ve Fenerbahçe'nin müthiş seyirci desteğinin, kendileri için olumsuzluk gibi gözükse de başarılı olabilmek için çaba göstereceklerini kaydetti.

ŞOTA, İstanbul'A GELMİYOR

Takımda son iki hafta içinde 6 oyuncunun hastalandığını, takımı saran hastalık virüsünün öteki oyuncuları da hasta yapmasından korktuğunu belirten Louis Van Gaal, Şota Arveladze'nin hastalığı dolayısıyla İstanbul'a götürülmeyeceğini ifade etti. Bary Opdam ve David Mendes da Silva'nın cezaları nedeniyle takımda yer almayacağını belirten Louis Van Gaal, İstanbul'a toplam 16 kişilik bir oyuncu kadrosuyla gideceklerini söyledi.

Tecrübeli teknik direktör, Fenerbahçe'nin teknik yönü ağır basan tipik bir Türk futbolu oynadığını, orta sahalarının güçlü olduğunu, ancak 11 oyuncusunun da tek olarak ele alındığında birer yıldız olmasına rağmen, sahaya takım oyununu yeterince yansıtamadıklarını savundu. Hollandalı çalıştırıcı, Kayserispor'un da çok zor bir rakip olmasına karşılık Fenerbahçe'nin kendileri için daha zor bir rakip olduğunu belirtti.

'TÜRKİYE'DE ÇALIŞMAK İSTERİM'

Louis Van Gaal, bir teklif alması halinde teknik direktör olarak Türkiye'de çalışmak isteyip istemediği yolundaki bir soru üzerine, ''Neden olmasın'' diye cevap verdi. Türk futbolunun son 10 yılda büyük bir ilerleme kaydettiğini anlatan Louis Van Gaal, Türkiye'de artık oyuncuların takım oyunu oynamaya başladıklarını ve bunu da takdirle karşıladığını belirtti.
Türkiye'den teklif gelmesi halinde bunu değerlendireceğini ifade eden Van Gaal, teklifi kabul edebileceğini belirterek şaka yollu, ''Siz benim için lobi faaliyeti yapın'' diyerek basın mensuplarına da takıldı.
AZ Alkmaar, yarın 16 kişilik oyuncu kadrosuyla öğle saatlerinde İstanbul'a gitmek üzere Hollanda'dan ayrılacak.
AZ Alkmaar, halen Hollanda Birinci Ligi'nde (Eredivisie), 24 maçta 57 puanlı lider PSV ve 54 puanlı Ajax'ın arkasından 53 puanla üçüncü sırada yer alıyor ve 65 golle ligin en çok gol atan takımı konumunda bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious