Soygun için girdiği kuyumcudan koşarak kaçtı!

Soygun için girdiği kuyumcudan koşarak kaçtı!.12389
  • Giriş : 13.07.2008 / 00:58:00
  • Güncelleme : 12.07.2008 / 23:59:43

Samsun'da pompalı tüfeğiyle kuyumcuyu soymaya çalışan hırsız, kuyumcunun tüfeği alması üzerine kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Samsun'da, kafasında motor kaskı takılı halde elinde pompalı tüfekle kuyumcu dükkanını soymaya çalışan ve 'gözü kara kuyumcu' tarafından elinden tüfeği alınan genç, çareyi kaçmakta buldu.

Yaşanan ilginç olay, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Samsun'un Havza ilçesinde Kazımpaşa Caddesi üzerinde bulunan Ali İkiz'e ait Fazilet Kuyumcu'ya bugün saat 12.00 sıralarında motosiklet ile gelen 25 yaşlarındaki genç, kuyumcu dükkanına girerek, kılıfından çıkardığı pompalı tüfeği tezgahın arkasında duran Ali İkiz'in oğlu Şerafettin İkiz'e doğrulttu.

TÜFEĞİ ALDI VE HIRSIZI KOVALADI

Bu sırada tezgahın ön kısmında duran baba Ali İkiz, ani bir hamle yaparak namlunun ucundan tutup tüfeği elinden aldı ve soygun girişiminde bulunan şahıs panikleyerek dışarı kaçtı. Dışarıda esnaf tarafından kıskıvrak yakalanan zanlı, polise teslim edildi.

OĞLUMUN CANINI KURTARMAYI AMAÇLADIM

Yaşadıkları olayı anlatan kuyumcu Ali İkiz, olaydan çok etkilendiklerini belirterek, "O anda oğlumun canını kurtarmayı amaçladım. Bir anda donup kaldım ve kendimi toparladıktan sonra şahsa doğru hamle yaparak tüfeğin namlusundan tutarak elinden aldım. Allah böyle bir hadiseyi kimseye yaşatmasın" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*