Soykırım fotoğraflarla belgelendi

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Fransa'nın çıkardığı Ermeni soykırımı inkar yasasına tepki olarak, Ermenilerin yaptığı Türk katliamları fotoğraflarla belgelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Niğde Ülkü Ocakları Eğitim Masası Başkanı Onur Ertem sergiyle ilgili yaptığı açıklamada, Türk milletinin tarihin hiçbir döneminde insanlığa aykırı bir davranış sergilemediğini ifade etti.

Ertem, "Bu sergide aslında Türk milletinin mağdur olduğu gözükmektedir. Ermenilerin doğuda yaptığı katliamların fotoğrafları sergilenmektedir. Ayrıca özgürlüklerin başkenti olduğunu söyleyen Fransa'nın bir safsatadan yola çıkarak uygulamaya koyduğu yasayı şiddetle kınıyoruz." diye konuştu.

Her fırsatta düşünce özgürlüğünden bahseden ve Türkiye'yi AB'ye almak için düşünce özgürlüğünü şart koşan Avrupa'nın bir kez daha Türk Dünyasına kin kustuğunu aktaran Ertem, Avrupa'nın bu olaydan sonra gerçek niyetinin ne olduğunun ortaya çıktığına dikkat çekti.

Fransa'nın bu davranışının AB taraftarı vatandaşlara ibret olması temennisinde bulunan Niğde Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, sergide Fransız mallarını boykot bildirisi dağıttı.

Dağıtılan bildiride Fransa'ya ait ilaç firmaları, seyahat acentaları, petrol şirketleri, otomobil fabrikaları olmak üzere kozmetik ve gıda ürünleri bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious