'Söyleyemedim şeyler var' bir yalandır

'Söyleyemedim şeyler var' bir yalandır.9769
  • Giriş : 30.11.2008 / 00:30:00
  • Güncelleme : 29.11.2008 / 23:59:09

Hakkari Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmet Şen de 'Söyleyemediğim şeyler var'ı yalanladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakkari Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmet Şen, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaretleri sonrasında bazı basın kuruluşlarında yer alan "Söyleyemediğim şeyler var" başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Konuyla ilgili bugün bir basın toplantısı düzenleyen Şen, "Bazı basın kuruluşları tarafından ortaya atılan ancak Sayın Gül tarafından söylenmeyen 'söyleyemediğim şeyler var' şeklindeki ifadeler bizleri üzmüştür'' açıklamasında bulundu.

Hakkarili işadamları ile birlikte ortak basın mensuplarının karşına çıkan Ahmet Şen, 18 Kasım tarihinde ilin milletvekilleri, işadamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle birlikte Çankaya Köşkü'ne çıkarak Hakkari'nin sorunlarını Cumhurbaşkanı Gül'e arz ettiklerini hatırlattı. Ziyarette bölgede son zamanlarda yaşanan gerginliğin sebeplerini de aktardıklarını kaydeden Şen, "Bölgeler arası dengesizlik, gayri safi milli hasıladan alınan düşük pay ve Meclis'te gurubu bulunan bir partinin bazı siyasilerce muhatap alınmaması, bazı milletvekili ve yöneticilerin, 'taş atana silahla karşılık verilmeli' gibi söylemlerin bölgedeki gerginliği artırdığına değinildikten sonra kentin genel sorunlarına geçildi. Sayın Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız görüşme bu nedenle 45 dakika planlanmıştı ama bir saati aştı'' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kendilerini sabırla dinlediğini belirten Şen, basına yansıyan haberlerle ilgili ise şunları söyledi: "Sayın Gül, makamın vahametinden dolayı söyleyemediğimiz şeyler varsa açıkça dile getirmemizi arzu etmiştir. Ancak bazı basın kuruluşları tarafından ortaya atılan ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ağzından çıkmayan, 'Söyleyemediğim şeyler var' gibi ifadeler bizleri üzmüştür. Çünkü Sayın Gül tarafından böyle bir ifade kullanılmamıştır. Cumhurbaşkanımıza, bizleri kabul ettiği ve sabırla dinlediği için tekrar şükranlarımızı sunarız.''

Hakkari'deki yerel basın organlarının konuyu gündem taşımamalarını da eleştiren Şen, ziyaret sonrası gündeme gelen "Heyette Yüksekova'dan kimse yoktu" iddialarına da, kendilerinin sadece Hakkari merkezin değil bütün il ve ilçeleri temsilen gittiklerini söyleyerek cevap verdi. Toplantıya Şen'in yanı sıra Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Koparan, Baro Başkanı Av. Necip Korkmaz, Ziraat Odası Başkanı Naif Önal, Mimarlar Odası Başkanı Ali Kemal Atlı, İHD Başkanı İsmail Akbulut, Türk-İş Sendikası Şube Başkanı Cahit Tekin, Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Tahirhan Taş, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Bülent Tanyürek ile Eczacılar ve Tabibler Odası Başkanı Cemil Bozkurt da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*