Soylu, 'AKP'yi kapatmayın' diye yalvardı

Soylu, 'AKP'yi kapatmayın' diye yalvardı.11551
  • Giriş : 11.07.2008 / 23:43:00
  • Güncelleme : 25.07.2008 / 19:59:11

Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Zorlu, Anayasa Mahmekemesi'ne AK Parti hakkında verilecek karar için yalvardı: Lütfen o zevki halka bırakın.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, siyasi partilerin açılmasının da kapanmasının da millet iradesiyle olması gerektiğini ifade ederek, ''Anayasa Mahkemesine, Türk yargısına sesleniyorum; ne olur bu AKP'yi kapatmayın da onu sandıkta bu millete kapatma zevkini tattırın'' dedi.

Hilvan Belediyesinin önünde halka seslenen Soylu, AK Parti'nin iktidara gelmesinin ardından ülkenin borçlarının hızla arttığını savunarak, işsizliğin yüzde 11'lere çıktığını ifade etti.

Partisi'nin hiç bir dönem ülkenin değerleri üzerinden siyaset yapmadığını, bunu ayıp saydıklarını söyleyen Soylu, ''Bu ülkede Cumhuriyet üzerinden, kutsal değerler üzerinden, laiklik üzerinden siyaset yapmadık, hep hizmet üzerinden, gelecek üzerinden, ülkenin gelişmesi üzerinden siyaset yaptık'' şeklinde konuştu.

Siyasi partilerin açılmasının da kapanmasının da millet iradesiyle olması gerektiğine inandıklarını belirten Süleyman Soylu, partisinin siyaset anlayışının bu olduğunu söyledi.

Parti kapatmaların sıkıntısının yıllarca yaşandığını ifade eden Soylu, ''Anayasa Mahkemesine, Türk yargısına sesleniyorum; ne olur bu AKP'yi kapatmayın da onu sandıkta bu millete kapatma zevkini tattırın'' dedi.

HABER ETİKETLERİ:

AK Parti kapatıldı AKP kapatıldı AK Parti kapandı AKP kapandı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*